Używany Thermomix TM6 - czy warto zakupić? Dietomix

Thermomix TM5 używany – czy warto kupić

Edyta

Dietetyk | Health Coach

Przewodnik i doradca zdrowego stylu życia. Jako licencjonowany Health Coach przez Integrative Nutrition w Nowym Jorku, pomogę Ci wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać.

Thermomix TM5 to legendarny wielofunkcyjny robot kuchenny, który wciąż ma wiele do zaoferowania, nawet jako używany sprzęt. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w TM5, z pewnością warto poznać jego niezwykłe cechy i możliwości.

Proces przygotowania potrawy w Thermomix TM5 jest niezwykle prosty i wygodny. Dzięki innowacyjnemu systemowi miksowania, mieszania, gotowania i podgrzewania, możesz w łatwy sposób przygotowywać różnorodne posiłki. Bez względu na to, czy chcesz zblendować gładki sos, ugotować aromatyczną zupę czy przygotować ciasto na pyszne ciasteczka, TM5 obsłuży to wszystko w jednym urządzeniu.

Najpopularniejsze przepisy na Thermomix - Top 10 przepisów na Thermomix na platformie Dietomix

Funkcje Thermomixa TM5

Thermomix TM5 to niezwykle wszechstronne urządzenie kuchenne, które oferuje szereg funkcji i możliwości. Oto lista głównych funkcji Thermomix TM5:

 1. Ważenie: Wbudowana waga umożliwia ważenie składników bezpośrednio w naczyniu miksującym, co ułatwia precyzyjne odmierzanie potrzebnych ilości z dokładnością do 5 g.
 2. Siekanie: Funkcja siekania pozwala na drobne lub grubsze posiekane warzyw, mięsa i ziół zależnie od preferencji.
 3. Mielenie: Dzięki tej funkcji można uzyskać idealnie zmielone składniki, takie jak kawa, cukier puder czy orzechy, które mogą być używane do różnych przepisów.
 4. Blendowanie: Thermomix TM5 umożliwia przygotowywanie zdrowych smoothie, smoothie bowl czy nawet domowych lodów z naturalnych składników.
 5. Miksowanie: Pozwala na łączenie składników w krótkim czasie, co jest idealne do przygotowywania ciast, naleśników, muffinek czy past kanapkowych.
 6. Gotowanie: TM5 umożliwia gotowanie różnych potraw, w tym zup o kremowej konsystencji, risotto czy kaszotto. Dzięki obrotom wstecznym składniki gotują się równomiernie.
 7. Gotowanie na parze w przystawce Varoma: Przystawka Varoma pozwala na gotowanie zdrowych dań na parze, takich jak warzywa, ryby czy mięso, zachowując wszystkie wartości odżywcze.
 8. Gotowanie w niskich temperaturach: TM5 umożliwia przygotowywanie dań w niskich temperaturach, co jest idealne do diety surowej – raw lub potraw wymagających delikatnego podgrzewania.
 9. Podgrzewanie potraw: Funkcja podgrzewania umożliwia podgrzewanie potraw w zakresie od 37°C do 98°C, co jest przydatne do rozpuszczania czekolady, przygotowywania sosów czy podgrzewania dań.
 10. Mieszanie: Dzięki funkcji mieszania można uniknąć przypalenia potraw do dna naczynia i szybko wymieszać składniki w sałatkach czy innych potrawach.
 11. Ubijanie: Thermomix TM5 pozwala na ubijanie białek na sztywną pianę, co jest przydatne do przygotowywania pianek, biszkoptów czy innych puszystych wypieków.
 12. Emulgowanie: Funkcja emulgowania umożliwia przygotowywanie domowego majonezu, sosów czy innych emulsji.
 13. Wyrabianie ciasta: Dzięki trybowi interwału, TM5 jest w stanie wyrabiać ciasto, zapewniając optymalne wyrośnięcie ciasta na chleb z thermomixem, pizzę czy ciasteczka.
 14. Kontrolowane podgrzewanie: Czujnik w naczyniu miksującym pozwala na precyzyjne kontrolowanie temperatury podczas gotowania.
 15. Planowanie czasu: TM5 umożliwia planowanie czasu gotowania, co pozwala na samoistne gotowanie zgodnie z ustawionym czasem.
 16. Duszenie: Możliwość duszenia potraw w Thermomix TM5, zapewnia równomierne gotowanie i zachowanie aromatu składników.
 17. Gotowanie z osłoną noża: Funkcja, która została wprowadzona w Thermomix TM6, ale jest również dostępna dla TM5 dzięki zakupowi odpowiedniej osłony noża.

Thermomix TM5 oferuje szeroki zakres funkcji, które umożliwiają szybkie i łatwe przygotowywanie różnorodnych potraw, od siekania i mielenia składników po gotowanie, blendowanie czy ubijanie. To wszechstronne urządzenie kuchenne, które ułatwia proces przygotowywania posiłków i może być cennym narzędziem w każdej kuchni.

Jak oszczędzać na gotowaniu z Thermomix - Subskrypcja Dietomix

Thermomix TM6 vs. TM5: Który model wybrać? Porównanie funkcji i możliwości

Thermomix TM6 i TM5 to dwa popularne modele robota kuchennego, które oferują wiele funkcji i możliwości. Przy wyborze między nimi warto wziąć pod uwagę różnice dotyczące konkretnych aspektów.

Podstawowe funkcje Thermomix TM6

Thermomix TM6 wprowadza nowe akcesorium, które dodatkowo rozszerza jego funkcjonalność, dając możliwość wolnego gotowania. To oznacza, że możesz kontrolować temperaturę i czas gotowania według własnych preferencji, niezależnie od kroków przepisu.

Ważnym elementem jest również oprogramowanie, gdzie Thermomix TM6 udostępnił nową wersję oprogramowania, która wprowadza dodatkowe funkcje i usprawnienia. Aktualizacja oprogramowania to kolejny atut, który pozwala na korzystanie z najnowszych możliwości i rozwiązań oferowanych przez Thermomix.

Oba modele, TM6 i TM5, są wygodne w użytkowaniu i minimalizują potrzebę mycia naczyń, ponieważ wiele czynności, takich jak siekanie, mielenie czy mieszanie, odbywa się bezpośrednio w naczyniu miksującym.

Jeśli chodzi o wysokie temperatury, oba modele są w stanie pracować w odpowiednich zakresach, umożliwiając przygotowywanie różnorodnych potraw, od delikatnego podgrzewania po intensywne gotowanie.

Niezależnie od wyboru modelu, zarówno TM6, jak i TM5 oferują szeroki wybór ulubionych przepisów na Thermomix. Bez względu na to, czy preferujesz zdrowe smoothie, aromatyczne zupy czy domowe wypieki, istnieje wiele przepisów, które możesz wykorzystać w obu modelach, aby stworzyć pyszne dania.

Podsumowując, zarówno Thermomix TM6, jak i TM5 mają swoje unikalne cechy i możliwości. Decyzja między nimi zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Warto rozważyć różnice dotyczące akcesoriów, funkcji i oprogramowania, aby wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom kulinarnym.

Nowe akcesoria do Thermomixów

Nowe akcesoria do Thermomixów, o których możesz przeczytać w artykule na stronie https://dietomix.pl/blog/thermomix-akcesoria/, rozszerzają możliwości korzystania z tych urządzeń kuchennych. Warto zauważyć, że niektóre z tych akcesoriów, takie jak osłona noża miksującego i nakładka krojąca, mogą być również używane z modelem Thermomix TM5. Chociaż nie są dostępne bezpośrednio z poziomu funkcji jak w Thermomix TM6, można je ręcznie włączyć, ustawiając odpowiednie obroty, czas i temperaturę. Dzięki nim Thermomix TM5 staje się jeszcze bardziej wszechstronny w kuchni.

wszystkie oryginalne akcesoria do Thermomix firmy Vorwerk - Dietomix

Vorwerk również udostępnił nową wersję oprogramowania dla TM5.

W związku z bardzo rzadkim występowaniem problemu podczas użytkowania miarki do urządzenia Thermomix w procesie gotowania powyżej 95 stopni C, przepisy zostały zaktualizowane na Cookidoo. Wraz z nowymi ustawieniami pojawią się dodatkowe instrukcje bezpieczeństwa.

Thermomix TM5 cena używany

Cena używanego Thermomix TM5 może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak stan urządzenia, jego wiek, dostępność dodatkowych akcesoriów czy także lokalne rynki. Jednak ogólnie rzecz biorąc, cena używanego Thermomix TM5 może wynosić od około 2000 do 3000 złotych, ale może się także różnić w obie strony w zależności od konkretnej oferty.

Warto pamiętać, że decydując się na zakup używanego urządzenia, należy dokładnie sprawdzić jego stan i zadbać o wiarygodność sprzedawcy. Ważne jest również upewnienie się, czy sprzęt jest kompletny i czy wszystkie podstawowe akcesoria Thermomix, takie jak Varoma, koszyczek, miarka, kopystka, pokrywa naczynia miksującego i motylek zawarte są w zestawie. Ponadto, warto dowiedzieć się o historii użytkowania i ewentualnych naprawach, aby mieć pewność, że urządzenie jest w dobrym stanie i będzie działać bezproblemowo.

Najważniejszym elementami do sprawdzenia są waga, która powinna odważać z dokładnością do do 5 g i naczynie miksujące wraz z nożami.

W przypadku zakupu używanego Thermomix TM5, zawsze warto zwrócić uwagę na aktualne ceny rynkowe, porównać oferty różnych sprzedawców i dokonać przemyślanego wyboru, aby uzyskać jak najlepszą wartość za swoje pieniądze. Warto również sprawdzić, czy sprzedawca oferuje jakiekolwiek gwarancje lub okres testowy, aby mieć pewność co do działania urządzenia po zakupie.

Thermomix na raty 0% promocja ograniczona czasowo - Dietomix

Thermomix TM5 nowy

TM5 jest obecnie niedostępny jako nowy produkt na rynku, ponieważ Vorwerk zaprzestał produkcji tego modelu. Thermomix TM5 został zastąpiony przez nowszy model, Thermomix TM6, który oferuje jeszcze więcej funkcji i ulepszeń.

Jednak mimo tego, wciąż istnieje możliwość znalezienia używanego TM5 na rynku wtórnym, na przykład poprzez platformy sprzedażowe online lub od osób sprzedających urządzenia używane. W takim przypadku, warto zwrócić uwagę na stan urządzenia, kompletność zestawu oraz wiarygodność sprzedawcy, aby upewnić się, że dokonujemy uczciwego i bezpiecznego zakupu.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że korzystanie z używanego urządzenia Thermomix może nie obejmować gwarancji producenta, a ewentualne naprawy lub wsparcie techniczne mogą być ograniczone. Przed zakupem zawsze warto dokładnie zbadać ofertę i zasięgnąć opinii od innych użytkowników, aby podjąć świadomą decyzję. Czasami bardziej opłaca się zdecydować na zakup thermomix TM6, jeśli np. dostępny jest w ratach zero na Thermomix.

Thermomix a zdrowa dieta

Dodatkowo, platforma Dietomix to idealne miejsce dla posiadaczy Thermomix TM5, gdzie znajdziesz już bardzo dużo przepisów, a każdy z nich jest oznaczony czy można go przygotować w TM5 czy też TM6. Bez względu na to, czy chodzi o przygotowanie pysznych dań na parze w dolnej części przystawki Varoma, czy korzystanie z konkretnego akcesorium do swojego TM5, platforma Dietomix oferuje szeroki wybór przepisów i inspiracji na to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne.

Diety na Thermomiks z gotową listą zakupów i instrukcja krok po kroku do każdego przepisu

Nie musisz martwić się, że nie będziesz mógł przygotować swoich ulubionych potraw, ponieważ Thermomix TM5 zapewnia możliwość przygotowywania różnorodnych posiłków dla Twojej rodziny. Dodatkowo, Thermomix TM5 pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, eliminując konieczność mycia wielu naczyń po każdym gotowaniu.

Chociaż TM5 nie jest już dostępny jako nowy produkt, to wciąż jest wartościowym urządzeniem kuchennym, które oferuje wiele funkcji i możliwości. Dlatego, jeśli szukasz wielofunkcyjnego robota kuchennego, który pomaga w przygotowywaniu pysznych posiłków i ułatwia codzienne gotowanie, Thermomix TM5 może być doskonałym wyborem dla Ciebie.

Bitwa robotów kuchennych pomiędzy lidlomix a Thermomix - Dietomix

>>> Czytaj więcejThermomix czy Lidlomix? Bitwa robotów kuchennych

Sprawdź również >>>>Kiedy będzie nowy Thermoimx TM7

Popularne
Przepisy

Klucz do zdrowego życia często wydaje się trudny, ale dzięki platformie Dietomix znajdziesz szybkie i łatwe sposoby na utrzymanie ciała w formie, bez dodatkowego wysiłku w intensywnym trybie życia.Z nami osiągniesz swoje cele i utrzymasz je w długim okresie czasu. Dietomix to najlepszy sposób na dietę z Thermomix!
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Vermezan – wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu