wszystkie oryginalne akcesoria do Thermomix firmy Vorwerk - Dietomix

Thermomix Akcesoria

Edyta

Dietetyk | Health Coach

Przewodnik i doradca zdrowego stylu życia. Jako licencjonowany Health Coach przez Integrative Nutrition w Nowym Jorku, pomogę Ci wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać.

Thermomix to innowacyjne urządzenie kuchenne, które zdobyło szerokie uznanie wśród pasjonatów gotowania i profesjonalistów na całym świecie. Zaprojektowany z myślą o maksymalnym ułatwieniu procesu przygotowywania posiłków, Thermomix oferuje wiele funkcji, które sprawiają, że gotowanie staje się prostsze, szybsze i bardziej efektywne. Ale to nie koniec historii! Akcesoria Thermomix to dodatkowe narzędzia, które podnoszą możliwości tego wspaniałego urządzenia, pozwalając na jeszcze większą eksplorację i kreatywność w kuchni.

Akcesoria Thermomix: Wspomaganie Twojej kreatywności kulinarnej

Akcesoria Thermomix możemy podzielić na dwie grupy: darmowe dostępne od razu przy zakupie nowego urządzenia, jak i jako opcjonalne dodatki, które można nabyć oddzielnie w sklepie Vorwerk. Poniżej podział na akcesoria, które otrzymuje się wraz z zakupem nowego Thermomix, oraz te, które są dostępne jako płatne produkty.

Podstawowe akcesoria Thermomix TM6 w zestawie z urządzeniem

Co wchodzi w zestaw Thermomix TM6?

Varoma

Przystawka Varoma Thermomix to niezastąpiony dodatek, który umożliwia przygotowanie potraw na parze, takich jak świeże warzywa, mięso, ryby i owoce morza. Jednak jej zastosowanie nie ogranicza się tylko do gotowania na parze. W naszym artykule „Varoma Thermomix — Wskazówki, triki i przepisy” znajdziesz wiele cennych informacji na temat różnych sposobów wykorzystania Varomy.

Podczas gotowania na parze z Varomą, ważne jest, aby dodawać składniki w odpowiednim czasie gotowania, uwzględniając różnice w czasie gotowania dla różnych składników. Na przykład, ziemniaki będą potrzebować dłuższego czasu gotowania niż różyczki brokuła czy kalafiora.

Aby cieszyć się smakiem każdej potrawy przygotowanej w Varomie, możesz wyłożyć ją papierem do pieczenia. Dzięki temu możesz przygotować potrawy 2 w 1 lub 3 w 1, unikając przenikania smaków między nimi. Taki proces przygotowywania potraw zachowuje jak najwięcej wartości odżywczych.

Warto eksperymentować z różnymi przepisami i kreatywnie wykorzystywać Varomę Thermomix. Jej wszechstronność pozwoli Ci na przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków, które zachowują maksimum wartości odżywczych.

Varoma Thermomix na urządzeniu Thermomix TM5

Osłona przed rozpryskiwaniem

Osłona przed rozpryskiwaniem w Thermomixie pełni kluczową rolę podczas gotowania w wysokich temperaturach powyżej 120°C. Po jej założeniu i zamknięciu naczynia miksującego, nie można dodawać żadnych składników w trakcie procesu gotowania. Jedyną możliwością jest wyłączenie funkcji gotowania, a następnie ściągnięcie osłony, aby dodać dodatkowe składniki.

Jako praktyczne rozwiązanie, wielu użytkowników Thermomixa stosuje skrót, nakładając osłonę przed rozpryskiwaniem po zamknięciu urządzenia. Dzięki temu mają możliwość szybkiego zdjęcia osłony i dodania dodatkowych składników, aby dostosować danie do swoich preferencji.

Miarka

Miarka w Thermomixie nie tylko dokładnie odmierza objętość od 50 do 100 ml, ale również spełnia ważną funkcję zamykając szczelnie otwór w pokrywie naczynia miksującego. Jednak podczas gotowania powyżej 95°C, pojawiły się pewne wyzwania związane z gotowaniem, co skłoniło do udostępnienia nowej wersji oprogramowania.

W celu zapobieganiu ewentualnym problemom z gotowaniem powyżej 95°C, wprowadzono nową zasadę: należy na pokrywie naczynia miksującego umieścić osłonę przed rozpryskiwaniem lub koszyczek. Dzięki temu zapewniona jest ochrona przed niepożądanym rozpryskiwaniem i utrzymanie bezpiecznych warunków pracy urządzenia.

W ten sposób Thermomix dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowników, oferując odpowiednie rozwiązanie w sytuacjach, które mogą wymagać dodatkowej ochrony podczas gotowania w wyższych temperaturach.

Pokrywa naczynia miksującego

Wbudowany system bezpieczeństwa w Thermomixie obejmuje niezbędną pokrywę naczynia miksującego, która ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania urządzenia. Aby uruchomić Thermomix, konieczne jest prawidłowe nałożenie pokrywy.

Dodatkowo, po założeniu pokrywy naczynia miksującego, można wygodnie zważyć produkty. Wystarczy umieścić misę lub duży słoik na pokrywie naczynia, wyzerować wagę i odważyć potrzebne składniki do przepisu.

Motylek

Motylek w Thermomixie to wszechstronne narzędzie, które doskonale sprawdza się w roli ubijacza, ale ma znacznie więcej zastosowań. Oprócz ubijania piany, można go wykorzystać do stworzenia pysznych dressingów, które dodadzą smaku Twoim sałatkom, czy przygotowania puszystego, domowego twarożku.

Podczas korzystania z motylka, ważne jest, aby dostosować prędkość urządzenia do odpowiedniego zakresu obrotów, który mieści się między 1 a 4. To pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów i zachowanie odpowiedniej konsystencji potraw.

Wykorzystując motylek w Thermomixie, możesz tworzyć rozmaite smakołyki, od lekkich i puszystych ubijanych mas po delikatne sosy i kremy. Kreatywność nie zna granic, a motylek jest niezastąpionym pomocnikiem, który rozszerza możliwości Twojego Thermomixa.

Koszyczek

Koszyczek Thermomix to idealne narzędzie do gotowania na parze lub częściowo w wodzie, które zapewnia, że produkty nie mają kontaktu z obracającym się nożem. Wyjmowanie koszyczka wymaga użycia kopystki. Oprócz gotowania warzyw, ziemniaków, owoców i kasz, koszyczek ma również inne zastosowania. Zarówno koszyczek, jak i przystawka Varoma mogą pełnić rolę sitka, a także można je umieścić na pokrywie naczynia miksującego, zastępując miarkę, aby umożliwić ucieczkę pary i zapobiec rozpryskiwaniu gotując w temperaturach powyżej 95°C.

Kopystka

Kopystka w Thermomixie pełni różnorodne funkcje, od zgarniania składników w naczyniu miksującym po opróżnianie go. Jest niezwykle praktyczna i zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy z nożami, ponieważ pokrywa naczynia miksującego uniemożliwia przypadkowe złapanie kopystki przez ostrza. Aby korzystać z niej podczas gotowania, mieszania lub rozdrabniania, wystarczy umieścić ją od góry przez otwór w pokrywie. Ponadto, kopystka jest niezastąpiona do wyjmowania koszyczka z naczynia miksującego, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo podczas przenoszenia gotowych potraw.

Części Thermomix

  • Naczynie miksujące z wysokiej jakości stali nierdzewnej
  • Podstawa naczynia miksującego
  • Noże miksujące

Thermomix składa się z wysokiej jakości naczynia miksującego wykonanego ze stali nierdzewnej, która zapewnia trwałość i higieniczne warunki. Podstawa naczynia miksującego zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Noże miksujące w Thermomix są precyzyjnie zaprojektowane, aby zapewnić skuteczne mieszanie i rozdrabnianie składników. Wszystkie te elementy razem tworzą kompletny system, który umożliwia łatwe i efektywne przygotowywanie różnorodnych potraw.

Podstawowe części urządzenia Thermomix TM^

Co warto dokupić do Thermomix?

Jeśli jesteś posiadaczem urządzenia Thermomix i chcesz rozszerzyć jego funkcjonalność, oto kilka akcesoriów dodatkowych:

Osłona noża miksującego

Jednym z dodatkowych akcesoriów do Thermomix TM5 i TM6 jest specjalna osłona, która chroni składniki przed bezpośrednim kontaktem z ostrzem noża. Jest to przydatne, zwłaszcza podczas przygotowywania delikatnych zup czy gulaszy, gdzie chcemy uniknąć nadmiernego rozcierania składników.

Osłona noża 2.0

Nowe akcesorium Thermomix, osłona noża miksującego 2.0, posiada funkcję obierania warzyw. Może być używane do skutecznego obierania ziemniaków i innych warzyw, a także do gotowania w podobny sposób jak tradycyjna osłona noża. W Thermomix TM6 funkcja obierania jest dostępna z poziomu wyświetlacza, gdzie można ustawić czas i używać tylko wody (600g). W przypadku modelu TM5, należy ustawić czas na 4 min/obr. 4. Maksymalna waga warzyw, które można obierać na raz, wynosi 800g, jednak najlepiej, aby były one podobnej średniej wielkości. Dzięki tej nowej funkcji, Thermomix staje się jeszcze bardziej wszechstronnym narzędziem kuchennym.

Nakładka krojąca

Nakładka krojąca, najnowszy gadżet do Thermomix, jest tak popularna, że często jest niedostępna w sklepie Vorwerk. Dzięki tej niezwykłej nakładce, możemy z łatwością zetrzeć i pokroić w plasterki warzywa i owoce. Jest to dodatkowy produkt, który można dokupić do Thermomix, a w okresie od 22 do 30 kwietnia 2023 roku, można było go otrzymać jako prezent przy zakupie nowego urządzenia Thermomix.

Jeśli szukasz akcesoriów i produktów Thermomix, sklep internetowy firmy Vorwerk jest miejscem, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz i masz pewność, że będą t oryginalne części do urządzenia. Bezpłatna wysyłka na terenie Polski obowiązuje do każdego z produktów.

Thermomix sensor

Thermomix Sensor to innowacyjny termometr do jedzenia, który zrewolucjonizuje gotowanie, zapewniając precyzję i dopasowanie do potrzeb użytkownika. Już niebawem będzie dostępny w ofercie Vorwerk, a my z niecierpliwością oczekujemy jego premiery

Gdzie mogę dokupić torbę do Thermomix?

Torbę do Thermomix można dokupić na stronie Vorwerk w sekcji specjalnych produktów – torba na Thermomix. Jest to niezwykle praktyczny dodatek przy transporcie urządzenia. W środku torby jest specjalna podkładka z rowkami na nóżki Thermomix, w których jest waga.

Należy pamiętać, że element ten, czyli waga, jest jednym z częściej narażonych na uszkodzenia w Thermomix, dlatego warto zadbać o jego ochronę, jak rownież włączanie trybu transportu podczas podróży z urządzeniem. Torba do Thermomix to doskonały sposób, aby dbać o bezpieczny transport i długotrwałe użytkowanie urządzenia.

Thermomix akcesoria polecane

Jednym z najbardziej użytecznych akcesoriów do Thermomix jest drugie naczynie miksujące. Posiadanie dwóch naczyń miksujących może być niezwykle praktyczne i wygodne, szczególnie podczas przygotowywania wielu różnych potraw bez konieczności mycia naczynia Thermomixa między nimi. Dzięki drugiemu naczyniu, można bezproblemowo kontynuować proces gotowania lub miksowania kolejnych składników, co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę w kuchni. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy często korzystają z Thermomix i chcą zaoszczędzić czas oraz zwiększyć swoją produktywność kulinarą, a nie posiadają stacji do gotowania Thermomix Friend.

wszystkie oryginalne akcesoria do Thermomix firmy Vorwerk - Dietomix

Podsumowanie

Podsumowując, akcesoria Thermomix mogą znacząco wzbogacić Twoje doświadczenie kulinarne. Oprócz drugiego naczynia miksującego, istnieje wiele innych przydatnych dodatków, które można dostosować do swoich potrzeb. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, warto zapoznać się z artykułem „Thermomix Top 10 przepisy dla początkujących„, który dostarcza inspiracji kulinarnej i pomaga opanować różnorodne dania.

Najpopularniejsze przepisy na Thermomix - Top 10 przepisów na Thermomix na platformie Dietomix

Jeśli chodzi o ceny Thermomix, warto sprawdzić oficjalną stronę firmy Vorwerk lub autoryzowane dystrybutory, gdzie można znaleźć aktualne informacje na temat cen oraz dostępności urządzenia. Co do oczekiwanej premiery Thermomix TM7, sugerujemy śledzenie oficjalnych ogłoszeń od producenta, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami.

Aktualna cena Thermomix wraz z Thermomix Friend w zestawie

Przy zakupie Thermomix zawsze zalecamy korzystanie z oficjalnych kanałów dystrybucji, takich jak strona internetowa firmy Vorwerk lub autoryzowani sprzedawcy, aby mieć pewność oryginalności produktu oraz otrzymać wsparcie i gwarancję. Pamiętaj, że Thermomix to inwestycja na długie lata, która może znacząco ułatwić i urozmaicić Twoje gotowanie, a dodatkowo można zakupić urządzenie na raty.

Bitwa robotów kuchennych pomiędzy lidlomix a Thermomix - Dietomix

>>> Czytaj więcejThermomix czy Lidlomix? Bitwa robotów kuchennych

Zobacz również
Thermomix-TM6-nakładka krojąca-Vorwerk-Dietomix

Plusy i minusy nakładki krojącej Thermomix – abyś mógł dokonać świadomej decyzji zakupu Thermomix, uniwersalne urządzenie kuchenne, które…

Czytaj więcej

Nakładka krojąca Thermomix TM6 – Plusy i minusy

kiedy będzie nowy thermomix tm7, ewplucja thermomix

Thermomix TM6 to nowy, bardziej zaawansowany model popularnego produktu, który Vorwerk wypuścił na rynek w marcu 2019 roku. Będzie on dostępny do…

Czytaj więcej

Kiedy będzie nowy Thermomix TM7 firmy Vorwerk w sprzedaży?

Thermomix Friend Dietomix

Thermomix Friend to inteligentne urządzenie kuchenne, które skutecznie przygotowuje dla Ciebie przepisy. Thermomix Friend został zaprojektowany, aby…

Czytaj więcej

Thermomix Friend

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu