Który robot kuchenny jest lepszy Thermomix czy Lidlomix

Thermomix czy Lidlomix: Bitwa Robotów Kuchennych

Edyta

Dietetyk | Health Coach

Przewodnik i doradca zdrowego stylu życia. Jako licencjonowany Health Coach przez Integrative Nutrition w Nowym Jorku, pomogę Ci wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać.

W dzisiejszych czasach, kiedy styl życia staje się coraz szybszy, a czas na gotowanie coraz bardziej cenny, roboty kuchenne, takie jak Thermomix, zdobywają na popularności. Nie da się ukryć, że Thermomix jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na rynku. Ale jak wypada w porównaniu do innych dostępnych na rynku urządzeń?

Czym jest Thermomix?

Thermomix, produkcji niemieckiej firmy Vorwerk, to wszechstronny robot kuchenny, który łączy w sobie funkcje 20 różnych urządzeń. Może mielić, mieszać, kroić, ważyć, gotować, parzyć, ubijać i wiele więcej. Funkcja delikatnego gotowania na parze zwana Varoma sprawia, że zdrowe i pyszne jedzenie nie musi być już czasochłonne, a my mam pewność, że zachowujemy jak najwięcej wartości odżywczych składników.

Najnowsza wersja Thermomix posiada funkcje gotowania sous vide czyli wolne gotowanie mięs, ryb oraz innych produktów spożywczych, zamkniętych wcześniej szczelnie (próżniowo) w plastikowej torebce. Wielofunkcyjny robot kuchenny posiada również programy automatyczne między innymi: gotowanie jajek, podgrzewanie, czajnik, interwał do wyrabiania ciasta oraz fermentowanie.

Dzięki dodatkowym akcesoriom Thermomix takim jak nakładka krojąca może również kroić w plasterki, szatkować i trzeć na tarce. Jeśli jego użytkownicy posiadają dodatkowo osłonę noża 2.0 nawet obieranie warzyw z jego pomocą staje się łatwe. Jego wszechstronność czyni go niezwykle popularnym, ale także dość kosztownym.

Plusy i minusy nakładki krojącej oraz jej zastosowanie w przepisach - Dietomix

Jeśli interesuje Was gdzie najlepiej kupić i jaka może być najlepsza cena Thermomixa koniecznie zaglądnijcie do naszych artykułów: “Thermomix gdzie kupić” i “Cena Thermomixa

Cena Thermomix z Thermomix Friend Dietomix

Jakie są rodzaje robotów kuchennych?

Istnieje wiele rodzajów robotów kuchennych, które są dostosowane do różnorodnych zastosowań i potrzeb w kuchni. Podstawowy podział robotów kuchennych przedstawia się następująco:

  1. Mikser: Istnieją dwa podstawowe typy miksery: ręczne i stacjonarne. Miksery ręczne są lekkie i łatwe w obsłudze, idealne do ubijania jajek czy śmietany. Miksery stacjonarne, często zwane miksery stołowe, są mocniejsze i idealne do cięższych zadań, takich jak mieszanie ciasta.
  2. Blender: Blender jest dostępny w trzech głównych typach: ręczny, kielichowy i sportowy. Blendery ręczne są świetne do blendowania zup czy sosów bezpośrednio w garnku. Blendery kielichowe są doskonałe do smoothie, koktajli czy zup kremów. Blendery sportowe są mniejsze i idealne do szybkiego przygotowywania napojów na wynos.
  3. Malakser: Malakser to wszechstronne narzędzie do krojenia, siekania, szatkowania i innych zadań, które wymagają precyzyjnego i jednolitego cięcia.
  4. Robot kuchenny planetarny: Roboty planetarne są mocne, wszechstronne i mają specjalny mechanizm, który pozwala narzędziom obracać się jednocześnie wokół własnej osi i wokół osi misy. Dzięki temu składniki są równomiernie mieszane. Są idealne do wypieków i cięższych zadań.
  5. Wielofunkcyjny robot kuchenny: Wielofunkcyjne roboty kuchenne, takie jak Thermomix, łączą w sobie wiele funkcji różnych urządzeń. Mogą one mieszać, siekać, gotować, ważyć i wiele więcej, co czyni je niezwykle wszechstronnymi pomocnikami w kuchni.

Konkurencja na rynku: Od Premium do Dyskontu

Rynek robotów kuchennych jest niezwykle różnorodny, oferując szeroką gamę urządzeń od wysoko cenionych marek premium, takich Thermomix czy, po bardziej przystępne cenowo opcje z dyskontów, takie jak Magimix, Lidlomix czy Biedromix.

Lidlomix zaskakuje funkcjonalnością i skutecznością, starając się nawiązać konkurencję z bardziej uznawanymi markami, podczas gdy Biedromix oferuje solidną i przystępnie cenowo alternatywę, umożliwiającą przyspieszenie codziennych zadań kuchennych.

Taka różnorodność na rynku oznacza, że klienci mają możliwość wyboru urządzenia idealnie dostosowanego do swoich potrzeb kuchennych i budżetowych.

Lidlomix: Cicha Siła Robotów Kuchennych?

Lidlomix, własna marka dyskontu Lidl, to kolejny gracz na rynku robotów kuchennych. Ta opcja budżetowa zaskakuje swoją skutecznością, starając się nawiązać konkurencję z bardziej uznawanymi markami, takimi jak Thermomix. Pomimo niższej ceny, Lidlomix nie ustępuje pod względem funkcjonalności, oferując wiele podobnych możliwości, takich jak mieszanie, siekanie, gotowanie na parze i ważenie. Choć może nie posiadać tak rozbudowanego interfejsu czy zaawansowanych funkcji jak Thermomix, Lidlomix stanowi godną alternatywę dla osób szukających solidnego robota kuchennego w bardziej przystępnej cenie.

Obecnie w ofercie Lidla dostpęn są dwa modele mounsieur Cuisine, które można kupić w sieci lidl.

Wielofunkcyjny robot kuchenny z Wi-Fi Monsieur Cuisine Smart, 1200 W

Monsieur Cuisine Smart ma wiele funkcji podobnych do Thermomix jak ważenie, gotowanie, robienie smoothie czy fermentowanie

Monsieur Cuisine Smart najnowszy model, potocznie nazywany “Thermomix lidl”, który bardziej swoimi funkcjami zbliżony jest do Thermomix TM6.

Wielofunkcyjny robot kuchenny z Wi-Fi Monsieur Cuisine Connect, 1100 W

Monsieur Cuisine Connect starszy i tańszy model sprzedaży sieci lidl przypominający Thermomix TM5.

Oba urządzenia Monsieur Cuisine dostępne są w internetowym sklepie Lidl, co jest wygodne dla klientów, którzy preferują zakupy online. Kupując przez internet, możemy dokładnie porównać specyfikacje, funkcje i ceny obu modeli – Monsieur Cuisine Smart oraz Monsieur Cuisine Connect – bez konieczności odwiedzania sklepu stacjonarnego. Sklep internetowy Lidl oferuje też szczegółowe opisy produktów, recenzje klientów i sugeruje przepisy kulinarne, które można przygotować za pomocą tych urządzeń. To sprawia, że wybór między dwoma modelami staje się prostszy i bardziej świadomy, a sama dostawa jest wygodna i bezproblemowa, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach.

Biedromix: Odpowiedź Dyskontu na Wymagania Kuchni

Biedromix firmy hoffen - wielofunkcyjny robot kuchenny - Dietomix

Biedromix, marka dyskontu Biedronka, wchodzi na rynek robotów kuchennych, oferując cenowo przystępne urządzenie, które zaskakuje swoimi możliwościami. W podobny sposób jak jego konkurenci, Biedromix łączy w sobie funkcje mieszania, siekania, gotowania i ważenia, sprawiając, że codzienne zadania w kuchni stają się łatwiejsze. Mimo że nie oferuje tak zaawansowanego interfejsu użytkownika jak Thermomix, czy tak szerokiego zakresu funkcji, Biedromix stanowi solidną i przystępnie cenowo alternatywę dla tych, którzy szukają wsparcia w przygotowywaniu posiłków. Biedromix to dowód na to, że nie zawsze trzeba wydawać fortunę, by cieszyć się udogodnieniami nowoczesnej kuchni.

Porównanie funkcji: Thermomix kontra Lidlomix

Podstawowe funkcje Thermomix TM6 wraz z dodatkowymi akcesoriami do urządzenia

Przy porównywaniu funkcji Thermomixa z Lidlomixem, musimy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów: wszechstronność, wydajność, łatwość obsługi oraz koszt.

Poniżej w tabeli porównamy dokładnie oba najnowsze, wielofunkcyjne urządzenie kuchenne Lidlomix Smart i Thermomix TM6 uwzględniając za i przeciw od strony technicznej i cenowej

Thermomix TM6Monsieur Cuisine smart
Dane Techniczne
Wymiary33,5 x 33,3 x 32,6 cm45,7 x 37 x 29 cm
Waga7,95 kg11,4 kg
Moc500 W800 W
Obroty100 – 10700 obr./min125 – 5.500 obr./min
Regulacja prędkości10-stopniowa10-stopniowa
Pojemność misy2.2 litry wykonana ze stali nierdzewnej3 litry wykonana ze stali nierdzewnej
Wyświetlacz6,8 calowy wyświetlacz dodotykowy8-calowy wyświetlacz dotykowy
Ustawienia temperaturyod 37 °C do 160 °Cod 37 °C do 130 °C
Wagadokładność do 1 gdokładność do 5 g
Funkcje21 funkcji15 funkcji
Sterowanie głosowe
Cena5995 zł2499 zł

Wszechstronność: Thermomix jest niezwykle wszechstronny, oferując funkcje 21 różnych urządzeń kuchennych, od mieszania po gotowanie i nawet obieranie, tarcie składników czy krojenie w plasterki. Z drugiej strony, Lidlomix, mimo że nie oferuje tak dużej ilości funkcji, nadal jest w stanie wykonać wiele podstawowych zadań kuchennych, takich jak siekanie, mieszanie, gotowanie na parze czy ważenie i ma możliwość sterowania głosowego..

Wydajność: Thermomix jest znany z wysokiej wydajności i skuteczności. Lidlomix, choć może nie dorównuje Thermomixowi pod tym względem, nadal oferuje satysfakcjonującą wydajność, szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę.

Akcesoria podstawowe
Nóż miksującyze stali nierdzewnejze stali nierdzewnej
MotylekNasadka do ubijania
Varoma pojemnik do gotowania na parze z wkłademNasadka do gotowania na parze z pokrywą i wkładem
Koszyczek do gotowaniaWkład do gotowania
KopystkaSzpatułka
Pokrywa naczynia miksującego z miarkąPokrywka z otworem do napełniania i miarką
Akcesoria dodatkowe (płatne)
Pozwala na obieranie ziemniaków i warzywOsłona noża 2.0
Pozwala na tarcie warzyw i owoców i krojenie je w plasterki oraz szatkowanieNakładka krojąca
Thermomix Friend dodatkowa stacja do gotowania

Łatwość obsługi: Thermomix ma wbudowane przepisy i intuicyjny interfejs, co ułatwia obsługę. Lidlomix może nie oferować tak rozbudowanego interfejsu, ale jest prosty w obsłudze i łatwy do zrozumienia, co czyni go przyjaznym dla użytkowników na każdym poziomie doświadczenia.

Koszt: Thermomix jest urządzeniem z wyższej półki cenowej, co może nie pasować do każdego budżetu. Lidlomix, z drugiej strony, oferuje wiele podobnych funkcji za znacznie niższą cenę, co czyni go bardziej przystępnym wyborem dla wielu osób.

Bitwa robotów kuchennych pomiędzy lidlomix a Thermomix - Dietomix

Porównując oba sprzęty – najnowszy Lidlomix Monsieur Smart z Thermomixem TM6 – można zauważyć, że oba mają wiele do zaoferowania. Thermomix TM6, będący jednym z najbardziej zaawansowanych robotów kuchennych na rynku, posiada szeroki zakres funkcji, interfejs użytkownika z wbudowanymi przepisami, a także możliwość aktualizacji oprogramowania. Z drugiej strony, Lidlomix Monsieur Smart, choć nie oferuje takiej samej liczby funkcji czy zaawansowanego interfejsu, to jednak zaskakuje swoją wydajnością i wielofunkcyjnością w niezwykle konkurencyjnej cenie. Czyli mimo że Thermomix TM6 ma więcej zaawansowanych funkcji, to Lidlomix Monsieur Smart może być doskonałym wyborem dla osób szukających nieco prostszego, ale nadal wszechstronnego urządzenia.

Podsumowując, zarówno Thermomix, jak i Lidlomix mają swoje unikalne zalety i mogą sprostać różnym potrzebom w kuchni. Wybór pomiędzy nimi zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb i budżet, gdyż praktycznie mają te same funkcje gotowania.

Który robot kuchenny jest lepszy do codziennego użytkowania?

W kontekście codziennego użytkowania, zarówno Thermomix jak i Lidlomix mają swoje zalety i wady, które zdecydowanie wpływają na decyzję o zakupie. Thermomix, ze swoim dostępem do aplikacji Cookidoo bezpośrednio z wyświetlacza urządzenia, oferuje ogromną bazę przepisów z całego świata. Ta funkcja jest niezwykle użyteczna, umożliwiając użytkownikom przeglądanie przepisów, a następnie tworzenie listy zakupów bezpośrednio z urządzenia. Niestety, wiele z tych przepisów może nie być najzdrowszym wyborem dla tych, którzy starają się prowadzić zdrowy styl życia.

Z drugiej strony, Lidlomix, który może być bardziej atrakcyjny dla dużych rodzin z uwagi na swoją przystępną cenę, nie ma tak zaawansowanej funkcji dostępu do przepisów. Misa Lidlomixa jest jednak dużo większa niż misa Thermomixa, co oznacza, że może przygotować większe ilości na raz. Dodatkowo wiemy że Lidlomix ma podobną ilość obrotów co Thermomix, ale równią się od siebie maksymalna ilością obrotów na minutę z prawie o połowę mniejszą skalą w przypadku Lidlomixa.

Kluczowym elementem, który dodatkowo wpływa na wartość obu urządzeń, jest możliwość korzystania z innowacyjnej platformy Dietomix. Dietomix oferuje specjalistyczne, zdrowe przepisy, które są dostosowane do osób dbających o swoje zdrowie, ze szczególnym uwzględnieniem diety o niskim indeksie glikemicznym, wysokiej gęstości odżywczej, bez cukru i bez glutenu. Dzięki temu zarówno Thermomix, jak i Lidlomix stają się jeszcze bardziej uniwersalnymi narzędziami kuchennymi.

Możliwość korzystania z Dietomix rozszerza funkcjonalność obu urządzeń, umożliwiając użytkownikom dostęp do zdrowych przepisów, które mogą pomóc w poprawie ich diety i ogólnego stanu zdrowia. To dodatkowo podkreśla, że wybór między Thermomix a Lidlomix zależy nie tylko od budżetu, ale również od osobistych preferencji dietetycznych i stylu życia.

Dodatkowo, platforma Dietomix może przynieść dodatkowe korzyści dla tych, którzy chcą eksperymentować z nowymi przepisami, starając się jednocześnie utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe. Bez względu na to, które urządzenie wybierzesz, dostęp do Dietomix zapewnia ci jeszcze większą swobodę i wsparcie w przygotowywaniu zdrowych, smacznych posiłków.

subskrypcja na dietetyczne przepisy na Thermomix i Lidlomix na Dietomix

Podsumowując, wybór pomiędzy Thermomixem a Lidlomixem zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Jeżeli cenisz sobie dostęp do szerokiej gamy przepisów i zaawansowany interfejs, Thermomix może być dla Ciebie. Jeżeli szukasz ekonomicznej alternatyw Lidlomix, równie dobrze się sprawdzi, tym bardziej, że przepisy Thermomixa pasują na Lidlomix.

Jak wygląda prezentacja Thermomix - Kup thermomixa

Jeśli po przeczytaniu artykułu, podjąłeś decyzje i chcesz kupić Thermomix, koniecznie skontaktuj się z nami.

kiedy będzie nowy thermomix tm7, ewplucja thermomix

>>> Zobacz także: Kiedy będzie nowy Thermoimx TM7

Sprawdź również >>>> Thermomix blog po więcej kulinarnych i Thermomiksowych tipów!!!

Popularne
Przepisy

Klucz do zdrowego życia często wydaje się trudny, ale dzięki platformie Dietomix znajdziesz szybkie i łatwe sposoby na utrzymanie ciała w formie, bez dodatkowego wysiłku w intensywnym trybie życia.Z nami osiągniesz swoje cele i utrzymasz je w długim okresie czasu. Dietomix to najlepszy sposób na dietę z Thermomix!
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Vermezan – wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu