przewodnik pierwsze kroki z thermomix dietomix

Pierwsze kroki z moim Thermomix

Edyta

Dietetyk | Health Coach

Przewodnik i doradca zdrowego stylu życia. Jako licencjonowany Health Coach przez Integrative Nutrition w Nowym Jorku, pomogę Ci wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać.

Thermomix jest świetnym urządzeniem kuchennym, które pomoże Ci stworzyć pyszne jedzenie w krótkim czasie z samodzielnie wykonanych składników. Od ponad 50 lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością i gości w milionach rodzin na całym świecie.

Jest narzędziem typu „wszystko w jednym”, zaprojektowanym, aby ułatwić i przyspieszyć gotowanie, ale może być przytłaczające, jeśli dopiero co go kupiłeś.

Istnieje tak wiele różnych przepisów do wypróbowania, że trudno jest wiedzieć, od czego zacząć swoją kulinarną przygodę.

Najpopularniejsze przepisy na Thermomix - Top 10 przepisów na Thermomix na platformie Dietomix

W tym wpisie na blogu podzielimy się z Tobą kilkoma najlepszymi wskazówkami i sztuczkami na Thermomix, abyś mógł rozpocząć pracę z tym niesamowitym urządzeniem w Twojej kuchni.

Mamy dla Ciebie również specjalnie skomponowaną dietę Zdrowy Start z Thermomix, w której nauczymy Cię wszystkich podstawowych funkcji Thermomix, jak również pokażemi Ci jak wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe do codziennego jadłospisu. Poznaj nasz świat Diet na Thermomix!

Zdrowy Start z Thermomix od Dietomix dieta dla wszystkich użytkowników tego urządzenia

Podstawowe elementy Thermomix

Urządzenie Thermomix jest wyposażone w dodatkowe elementy, aby umożliwić wykonywanie czynności ponad dwunastu urządzeń kuchennych. Z Thermomix możesz skupić się na kreatywnej części gotowania, zapewniając świeżość i doskonały smak potraw.

Spraw, aby po przygotowaniu posiłków, Twoje życie było jeszcze łatwiejsze, zamrażając je w partiach. W ten sposób będziesz mieć zdrowy posiłek czekający na Ciebie po pracy i zaoszczędzisz pieniądze, nie kupując drogich posiłków na wynos.

Z Thermomix możesz przygotować wszystko, od sosu do makaronu i smoothie po purée ziemniaczane i ciasta. Zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze, ponieważ urządzenie charakteryzuje się niskim zużyciem prądu.

Istnieje nieskończona ilość pysznych dań, którym Twoja rodzina lub przyjaciele nie będą mogli się oprzeć!

Poznaj wszystkie akcesoria Thermomix.

akcesoria thermomix tm6 dietomix

Varoma Thermomix

Przystawka Varoma służy głównie do przygotowania potraw na parze jak świeżych warzyw, mięsa, ryby, owoców morza, ale nie tylko. Zapoznaj się z naszym artykułem: Varoma Thermomix — Wskazówki, triki i przepisy, aby dowiedzieć się, do czego jeszcze możesz ją wykorzystać.

Podczas gotowania na parze pamiętaj, aby dodawać składniki odpowiednio według czasu gotowania, np. ziemniaki będą gotować się dłużej niż różyczki brokuła lub kalafiora.

Wyłóż przystawkę Varoma papierem do pieczenia i ciesz się smakiem każdej potrawy, przygotowując danie 2 w 1 lub 3 w 1 bez przenikania smaków. Taki proces przygotowania potrawy zachowuje najwięcej wartości odżywczych.

Łosoś na parze – danie 3 w 1 na Varomie

Danie 3 w 1 na Varomie jest doskonałym przykładem lekkości i zdrowia. Warzywa dalej zachowują chrupkość, a komosa jest idealnie ugotowana.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Pamiętaj o zapewnieniu cyrkulacji pary wodnej, zawsze pozostawiając część bocznych otworów niezakrytych.

Przystawkę Varoma można również wykorzystać do ciasta, chleba, knedli czy bułek na parze jak bao ban.

Idealny omlet bez przywierania, Shakshuka, Frittata czy też jajka sadzone na parze lub jajka po benedyktyńsku, to kolejne sekrety Varomy!

Omlet Sirtuinowy

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Szakszuka z botwinki

Szakszuka z botwinki po polsku z koperkiem i cebulką dymką – przepis na wiosnę do zrobienia w Thermomix.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Jajka sadzone na Varomie

Jajka sadzone zazwyczaj są smażone na patelni w Thermomix na Varomie macie zdrowszą wersję tego klasycznego śniadania.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Przystawki Varoma możesz również używać jako durszlak do odcedzania ugotowanego makaronu, ziemniaków lub warzyw. Jeśli masz standardowy zlew o szerokości Varomy!

Poznaj pozostałe wskazówki i triki Varomy czytając nasz artykuł: Varoma Thermomix — Wskazówki, triki i przepisy.

Varoma Thermomix

Koszyczek Thermomix

Produkty gotowane w koszyczku, nie stykają się z obracającym się nożem, co umożliwia doskonałe gotowanie na parze lub w wodzie. Na koszyczek zawsze nachodzi pokrywa naczynia miksującego, a do wyjmowania koszyczka należy używać kopystki.

Koszyczek może być używany do gotowania warzyw, ziemniaków, owoców i kasz, ale to nie wszystko! Na przykład koszyczek Thermomix TM6, może być użyty do przygotowania warzyw na zupę miso, lub fileta do zupy rybnej.

Wegańska Zupa Miso

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Zupa rybna z szafranem

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Zarówno koszyczek jak i przystawka Varoma mogą być używane jako sitko. Można je również umieścić na pokrywie naczynia miksującego zamiast miarki, aby umożliwić wydostawanie się pary i zapobiec rozpryskiwaniu.

Kopystka Thermomix

Kopystka służy do zgarniania składników w naczyniu miksującym oraz do opróżniania naczynia miksującego. Pokrywa naczynia miksującego zapobiega złapaniu kopystki przez noże, dlatego podczas pracy Thermomix należy wkładać ja od góry przez otwór w pokrywie. Dzięki temu kopystki można używać podczas gotowania, mieszania czy też rozdrabniania. Dodatkowo wykorzystają ją do wyciągania koszyczka z naczynia miksującego.

Motylek Thermomix

Motylek służy przede wszystkim do ubijania, ale można go również wykorzystać do przygotowania pysznych dressingów lub puszystego twarożku. Używaj motylka w przedziałach obrotów od 1 do 4.

Twarożek ze szczypiorkiem i z rzodkiewką

pyszny przepis na twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Kremowa konsystencja serka dobrze kontrastuje z kawałkami świeżej rzodkiewki.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji
Jak poprawnie założyć motylek, aby nie spadał z ostrzy noża?
 1. Motylek nałóż od góry na noże i obrócić go w odwrotnym kierunku do wybranego kierunku obrotów noża miksującego (zahaczyć o dolne norze).
 2. Sprawdź, czy motylek jest zamocowany i czy nie można go wyciągnąć prosto do góry.

Osłona przed rozpryskiwaniem Thermomix

Podczas gdy Thermomix TM6 jest używany do gotowania w wysokich temperaturach powyżej 120°C, osłona przed rozpryskiwaniem umożliwia bezpiecznemu wydostawaniu się pary i chroni przed wydostaniem się zawartości z naczynia miksującego.

Miarka Thermomix

Miarka zamyka szczelnie otwór w pokrywie naczynia miksującego, a do tego odmierza od 50 do 100 ml. Podczas użytkowania miarki w czasie gotowania powyżej 95°C dochodziło do problemów z gotowaniem i udostępniona została nową wersję oprogramowania, w której podczas gotowania powyżej 95°C, należy na pokrywie naczynia położyć osłonę przed rozpryskiwaniem lub koszyczek.

Naczynie miksujące Thermomix

Naczynie TM6 ma pojemność 2,2 litra i jest wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej ze wbudowanym systemem grzewczym. Można je wykorzystywać zarówno w obudowie do Thermomix jak i w Thermomix Friend.

Misa do thermomix 6 i 5 są takiej samej wielkość, ale w przypadku stacji Frienda, trzeba zaznaczyć do którego z urządzeń będzie wykorzystany – Thermomix misa.

Pokrywa naczynia miksującego Thermomix

Wbudowany system bezpieczeństwa obejmuje pokrywę naczynia miksującego Thermomix, która jest niezbędnym elementem urządzenia. W celu uruchomienia urządzenia, konieczne jest prawidłowe nałożenie pokrywy.

Dodatkowo po założeniu pokrywy naczynia miksującego można łatwo i wygodnie zważyć produkty. Wystarczy umieści, miskę lub np. duży słoik na pokrywie naczynia, wytarować wagę i odważyć potrzebne produkty do przepisu. Zachęcamy do wcześniejszego przygotowania wszystkich produktów do przepisu, aby ułatwić i skrócić kolejne kroki przepisu.

Nóż miksujący Thermomix

Wielofunkcyjny nóż urządzenia Thermomix wykonany ze stali nierdzewnej nadaje się do siekania, krojenia, mielenia mięsa i wyrabiania ciasta. Jest sercem całego urządzenia, miesza przy obrotach wstecznych, miksuje przy średnich, rozdrabnia lub mieli przy wysokich. Może być używany np. do przygotowywania smoothie, zup i sosów.

Akcesoria Thermomix, które można dokupić osobno, aby poszerzyć swoje doświadczenie w kuchni.

Osłona noża Thermomix

Dodatkowe akcesorium do TM5 i TM6, które chroni składniki przed kontaktem z ostrzem noża. Wolne gotowanie, jak również Sosu-Vide to podstawowe funkcje, do których może być wykorzystywana, lecz nie tylko. Dzięki niej będziecie mogli ugotować np. ziemniaki w wodzie lub zupę rybną.

Gotowanie ziemniaków z osłoną noża do 1 kg

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Osłona noża 2.0 Thermomix

Nowe akcesorium Thermomix, które można wykorzystać do obierania ziemniaków czy też innych warzyw, jak również do gotowania w podobny sposób jak ze zwykłą osłoną noża opisaną powyżej. Funkcja obierania dostępna jest w TM6 z poziomu wyświetlacza ze wszystkimi funkcjami jako: Obieranie i może być używana tylko z wodą (600g). W przypadku TM5 należy ustawić 4 min/obr. 4. Maksymalna waga warzyw, które mogą być obierane na raz wynosi 800g, ale generalnie powinny być one podobnej średniej wielkości.

Osłona noża 2.0 Thermomix

Nakładka krojąca

Nakładka krojąca Thermomix to dodatkowy produkt, który można dokupić do urządzenia, a w dniach 22-30 kwietnia 2023 roku można było otrzymać nakładkę krojącą w prezencie.

Sklep internetowy firmy Vorwerk oferuje wszystkie akcesoria i produkty Thermomix.

Dodatkowe akcesoria do Thermomixa

W miarę wzrostu popularności Thermomixa, producenci i entuzjaści kulinarni zaczęli wprowadzać na rynek coraz to nowsze akcesoria uzupełniające, które jeszcze bardziej rozszerzają możliwości tego wszechstronnego urządzenia. Jednym z ciekawszych dodatków jest sokownik parowy, który pozwala na wydobywanie naturalnych soków z warzyw i owoców. Dzięki temu możemy cieszyć się sokami przygotowanymi w domu, bez konserwantów i z najlepszej jakości składników. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną wprowadzić do swojej diety jeszcze więcej witamin i składników odżywczych.

Jeśli jesteś ciekaw, jak przy użyciu Thermomixa i wspomnianego sokownika przygotować pyszne soki, polecamy przepis na sok malinowy dostępny na dietomix.pl. To doskonały przykład, jak za pomocą odpowiednich narzędzi można w kuchni tworzyć prawdziwe kulinarne cuda. Warto inwestować w dodatkowe akcesoria, aby w pełni wykorzystać potencjał swojego Thermomixa.

Akcesoria Thermomix

Twój podręczny przewodnik korzystania z urządzenia Thermomix

Rozpoczynanie przygody z nowym urządzeniem kuchennym bywa często ekscytujące, ale również nieco przytłaczające. Dlatego dla wszystkich, którzy zdecydowali się na zakup Thermomixa i stawiają pierwsze kroki w jego obsłudze, przygotowaliśmy specjalną niespodziankę. Specjalnie dla Was stworzyliśmy darmowego ebooka – przewodnik po Thermomix krok po kroku. Ten zwięzły, ale wyczerpujący materiał pomoże Wam w łatwy i przystępny sposób zrozumieć wszystkie funkcje urządzenia, a także podpowie, jak wykorzystać je w praktyce, aby gotowanie stało się jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Aby otrzymać swój egzemplarz ebooka, wystarczy zapisać się do naszego newslettera Dietomix. To świetna okazja, by zdobyć wartościowe informacje i stać się prawdziwym mistrzem Thermomixa!

Jakie obroty noża ustawić w Thermomix do przygotowania poszczególnych potraw?

Zupa jest jednym z najpopularniejszych dań przygotowywanych za pomocą Thermomix TM6 – jest pyszna i łatwa do zrobienia! Najlepszą rzeczą w urządzeniach typu „wszystko w jednym”, takich jak to, jest to, że są wielofunkcyjne. Sekretem przygotowania idealnej zupy jest wybranie odpowiedniej prędkości dla każdego składnika i przestrzeganie kilku prostych zasad.

obroty thermomix dietomix

Obroty łyżka: Obroty zbliżone do ręcznego mieszania, idealne do przygotowania zup, sosów i długiego gotowania z osłoną noża. Ze względu na cichą pracę urządzenia Thermomix, jest to jedna z moich ulubionych funkcji.

Wiosenna zupa z nowalijek ze szparagami 

Lekka wiosenna zupa z nowalijek ze szparagami – smak Polskiej wiosny!
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Obroty 1-3: Delikatne mieszanie i rozdrabnianie miękkich składników jak np. jajka na twardo, pieczarki czy gotowane warzywa, czy ziemniaki na purée.

Pasta jajeczna

Najlepsza pasta jajeczna na Thermomix, jaką kiedykolwiek zjesz. Jest tak bogata i kremowa, a jednocześnie szczypiorek nadaje jej wyrazistości!
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Obroty 4-6: Rozdrabnianie twardych warzyw i owoców jak np. marchewki czy cebuli. Przygotowywanie szybkich warzywnych surówek: Surówka z fenkułu i grantu z orzechami włoskimi, Brokułowa mieszanka.

Ekspresowe buraczki na ciepło

Ekspresowe buraczki na ciepło w 5 minut z Thermomix – idealny dodatek do obiadu.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Dodatkowo obr. 4 pozwala na emulgowanie podczas przygotowywania: domowego majonezu czy sosu holenderskiego.

Domowy majonez

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Obroty 5: Przygotowywanie domowego masła orzechowego niektórych wypieków, jak również ciasta na naleśniki: Domowe masło orzechowe, ciasto na bezglutenowe naleśniki, muffinki, chlebek bananowy.

Domowe masło orzechowe Thermomix

Domowe masło orzechowe Thermomix! Proste, zdrowe i smaczne. Idealne na kanapki czy jako dodatek do przepisów.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Bezglutenowe naleśniki

Najlepsze bezglutenowe naleśniki jakie kiedykolwiek jadłeś na mące z brązowego ryżu. Szybki przepis na Thermomix idealny dla osób na diecie bezglutenowej.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Bezglutenowe muffinki z malinami i kaszą jaglaną

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Obroty 7: Tajemniczość i magia liczby 7 kryje w sobie wiele pysznych, lubianych i błyskawicznych przepisów. Siekanie ziół, pesto, pesto z pietruszki, czy domowa granola w 30 sekund — Rawnola Superfood, Rawnola Sirt, bułka tarta, rozdrabnianie sera.

Pesto z pietruszki w 30 sekund

Nasz przepis na pesto z pietruszki to łatwy do wykonania przepis z trzech prostych składników-natki pietruszki, ząbków czosnku i oliwy z oliwek.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Domowa granola cynamonowa

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Rawnola superfood

Rawnola Superfood z Thermomixa – zdrowe muesli z migdałów, płatków owsianych i jagód Goji. Prosty przepis, doskonały smak i pełnia wartości odżywczych
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Obroty 7-10: Rozdrabnianie większych ilości twardych warzyw do surówek jak np. Surówka z czerwonej kapusty — Azjatycki Coleslaw, Surówka z marchewki i jabłka. Siekanie ziół, mielenie kawy i domowej maki bezglutenowej, cukier puder dla cukrzyka, domowe przyprawy, kruszenie lodu, zupy krem, lody sorbety, smoothie, smoothie bowl.

Surówka z marchewki i jabłka

Pyszna surówka z marchewki i jabłka, która jest nie tylko zdrowa, ale i niezwykle prosta w przygotowaniu w Thermomix! Witaminowy dodatek do Twojego obiadu.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Mielenie kawy Thermomix

Mielenie kawy w Thermomix może być łatwe i szybkie niczym w młynku do kawy, a dodatkowo możesz zmielić równocześnie większą ilość. Przepis na Thermomix.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Truskawkowe smoothie bowl

Truskawkowe smoothie bowl z jogurtem greckim. Idealne na letnie śniadanie czy podwieczorek.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji
Stworzyć zdrowe smoothie, wykorzystując wszystkie resztki warzyw i owoców, pozostałych z przygotowania posiłków.

Obroty wsteczne Thermomix

Obroty wsteczne w urządzeniu Thermomix, są sygnalizowane przez odpowiedni symbol na ikonce obrotów. Aby powrócić do normalnego kierunku obrotów, dotknij ponownie symbolu obrotów wstecznych lub poczekaj, aż upłynie ustawiony czas i nóż automatycznie przełączy się na bieg do przodu.

Obroty wsteczne łyżka – 3: Niskie obroty wsteczne zapobiegają rozdrabnianiu delikatnych produktów. Można je wykorzystać do mieszania dresingów i sosów do sałatek.

Lekka sałatka wiosenna

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Obroty wsteczne 4: Służą do wymieszania dużej ilości składników jak np. farszu do gołąbków czy surówek.

Gołąbki z piekarnika

Gołąbki to jedno z najbardziej tradycyjnych dań w polskiej kuchni, łatwe w przygotowaniu, ale dość czasochłonne.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Obroty wsteczne 5: Przygotowanie ryżu z kalafiora i brokuła, domowy przecier pomidorowy w 5 sekund.

Ryż z kalafiora

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Ryż z brokuła

 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Kreatywnie dzięki urządzeniu Thermomix, można przygotować najbardziej wykwintne danie z najwyższą jakością i minimalnym nakładem pracy. Uwzględnione zostały specjalne potrzeby, każdego przepisu. Doskonały smak i wygląd potraw dzięki perfekcyjnemu łączeniu i mieszaniu. Jest to o wiele łatwiejsze niż, myślisz — po prostu spróbuj sam!

Funkcje gotowania Thermomix

W porównaniu z konwencjonalnymi metodami przygotowywania posiłków Thermomixie może zająć do 70% mniej czasu, ponieważ posiada wiele funkcji gotowania. Dzięki funkcji gotowania na parze możesz szybko przygotować pyszne dania, zachowując zarazem jak najwięcej wartości odżywczych.

Thermomix jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które z łatwością może zastąpić inne urządzenia kuchenne, ponieważ posiada wiele funkcji gotowania. Poznaj wszystkie funkcje gotowania Thermomix TM6 zapoznając się z naszym artykułem: Thermomix TM6.

thermomix tm6 przepsiy dietomix

Niezależnie od tego, czy chcesz przygotować prosty rodzinny obiad, zdrowe smoothie, czy wykwintny posiłek, mamy wszystko pod kontrolą – funkcja gotowania z ustawieniami pozwala Ci przygotować potrawy krok po kroku, zapewniając doskonały posiłek dla Ciebie i Twojej rodziny. Zaplanuj swoje posiłki, korzystając z naszych instrukcji krok po kroku, które pokażą Ci, jak przyrządzić nawet najbardziej wyszukany posiłek.

Ugotuj jajka dokładnie tak jak, lubisz bez konieczności ustawiania temperatury i czasu gotowania wykorzystując nowe funkcje TM6: Gotowanie jajek.

Jajko na miękko

Dzięki Thermomix gotowanie jajek staje się bardzo łatwe i perfekcyjne.
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Na Dietomix znajdziesz wyjątkowe dania na Thermomixa, na każdą okazję. Zalety Thermomix obejmują zróżnicowane wymagania i preferencje żywieniowe jego użytkowników. Specjalne potrzeby i osobiste preferencje dietetyczne użytkowników urządzenia Thermomix zostaną uwzględnione przy opracowywaniu indywidualnych planów dietetycznych.

Wszyscy nasi klienci uwielbiają używać tego urządzenia kuchennego, ponieważ jest ono wygodne w obsłudze — ale przede wszystkim doceniają to, jak wiele czasu oszczędzają dzięki niemu podczas przygotowywania zdrowych i odżywczych posiłków.

Zrób na śniadanie własny jogurt i odkryj tajniki fermentacji. Gotowanie mięsa i ryb w stylu Sous-vide – tak, jak robi to szef kuchni w perfekcyjnie dobranej, niskiej temperaturze. Wolne Gotowanie — Przygotuj szarpaną wołowinę, idealną na przyjęcie, obiad czy kolację do Bao ban. Skorzystaj z okazji, aby ułatwić sobie życie po przygotowaniu posiłku, używając funkcji Mycie Wstępne. – Mycie Thermomixa

Mycie Thermomix po przypaleniu

Jak poradzić sobie z przypalonym naczyniem miksującym i odzyskać jego blask?
 • Poziom trudności
 • Przygotowanie
 • Czas całkowity
 • Liczba porcji

Nie bój się gotować. To jest łatwe! Zacznij od wypróbowania prostych przepisów, zanim przejdziesz do bardziej skomplikowanych potraw. W artykule: Thermomix Top 10 przepisy dla początkujących znajdziesz najpopularniejsze dania z Thermomixa.

Po więcej informacji o cenie Thermomix zapraszam do artykułu: Thermomix Cena i czy warto zainwestować?

Thermomix TM6 umożliwia przygotowywanie posiłków z samodzielnie wykonanych składników, zapewniając świeżość i doskonały smak

Thermomix Friend

Dodatkowo do Thermomix można dokupić urządzenie Friend, które jest dodatkową stacją do gotowania. Dzięki jemu dodatkowi zyskujemy również dodatkowe naczynie miksujące. TMF pozwala na jeszcze większą oszczędność czasu podczas przygotowania posiłków, ponieważ przejmuje on niektóre z etapów w procesie gotowania. Sprawdź również >>>> Jak kupić Thermomix TM6 i Thermomix Friend na raty!

Najlepszy przyjaciel Thermomix stacja Thermomix Friend


Co robi Thermomix?

Thermomix jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które rewolucjonizuje sposób, w jaki pracujemy w kuchni. Kiedy zastanawiasz się „co można ugotować w Termomiksie”, odpowiedź jest niesamowicie różnorodna – od prostych zup i sosów, przez wykwintne dania główne, po zdrowe desery. Thermomix to prawdziwy mistrz wielozadaniowości, łączący funkcje robota kuchennego, miksera, młynka do mielenia, a nawet parowara. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym kucharzem, czy doświadczonym szefem kuchni, Thermomix może uprościć i ulepszyć proces gotowania, pozwalając Ci skupić się na kreatywności i odkrywaniu nowych przepisów.

Jak wygląda prezentacja Thermomix - Kup thermomixa

Zamów prezentację Thermomixa

Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana pierwszymi krokami z Thermomix, warto rozważyć zamówienie prezentacji urządzenia. Dzięki niej będziesz miał okazję poznać funkcjonalność i możliwości, jakie oferuje. Wypełnij nasz formularz kontaktowy i zamów prezentację Thermomix z przedstawicielem Thermomixa. Podczas prezentacji przedstawiona zostanie Ci funkcjonalność urządzenia oraz różne sposoby jego wykorzystania. Dowiesz się jakie przepisy możesz przygotować z wykorzystaniem urządzenia, w tym desery, dania wegetariańskie i wegańskie oraz dania bezglutenowe.

Bitwa robotów kuchennych pomiędzy lidlomix a Thermomix - Dietomix

Sprawdź również >>>> Thermomix blog po więcej kulinarnych i Thermomiksowych tipów!!!

Sprawdź również >>>> Kiedy będzie nowy Thermomix TM7 w sprzedaży?

>>> Zobacz także: Thermomix czy Lidlomix? Bitwa robotów kuchennych

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu