Varoma Thermomix – Wskazówki, triki i przepisy

Edyta

Dietetyk | Health Coach

Przewodnik i doradca zdrowego stylu życia. Jako licencjonowany Health Coach przez Integrative Nutrition w Nowym Jorku, pomogę Ci wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać.

Thermomix TM6 jest rewolucyjnym urządzeniem kuchennym, które przeniesie Twoje gotowanie i pieczenie na wyższy poziom. Varoma to akcesorium, które dostajesz wraz z urządzeniem Thermomix lub które można dokupić osobno, do Thermomix Friend, aby zwiększyć wszechstronność i funkcjonalność.

Jest to naczynie do gotowania na parze owoców, warzyw, owoców morza lub robienia knedli na parze czy sufletów.

Varoma Thermomix zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby nadać Twoim potrawom więcej smaku i zachować jak najwięcej wartości odżywczych danego produkty.

Jak z niej korzystać? I czy można ją wykorzystać do czegoś innego niż tylko gotowanie na parze?

Ten wpis na blogu zawiera wskazówki i porady, jak używać Varoma nie tylko do gotowania na parze, ale także do innych rzeczy, takich jak gotowanie ryżu czy nawet ciasta!

Varoma Thermomix Wskazówki, triki i przepisy

Przystawka Varoma — Poznaj 7 porad i wskazówek, które nauczą Cię jak lepiej wykorzystać przystawkę Varoma Thermomix

Kiedy używasz przystawki Varoma, jest kilka sztuczek, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać jej możliwości! Zapamiętaj te siedem wskazówek, dzięki którym nauczysz się, jak w pełni wykorzystać przystawkę Varoma.

  1. Gotowanie na parze — Korzystanie z przystawki Varoma do gotowania naparze pozwoli Ci gotować na parze Twoje ulubione potrawy bez konieczności używania dodatkowych przyborów lub specjalnego sprzętu. Zachowując przy tym jak najwięcej wartości odżywczych danej potrawy w przeciwieństwie do gotowania w wodzie. Wystarczy wlać trochę wody do dolnego naczynia miksującego i umieścić przystawkę Varoma na górze wraz z wybranym produktem w środku!
  2. Wyłóż przystawkę Varoma papierem do pieczenia i ciesz się smakiem każdej potrawy, przygotowując danie 2 w 1 bez przenikania smaków. Nie pozbawiaj swoich kubków smakowych smaku i soczystości, które pochodzą z doskonale ugotowanych składników. Papier do pieczenia zatrzymuje soki i zapobiega ich mieszaniu się z innymi składnikami w koszyczku lub naczyniu miksującym. Upewnij się, że niektóre otwory Varoma pozostają odkryte, aby para mogła krążyć.
  3. Sposób na kilka rodzajów jajek — Idealny omlet bez przypiekania gwarantuje przystawka Varoma. Shakshuka czy też jajka sadzone na parze lub jajka po benedyktyńsku, to kolejne sekrety Varomy!
  4.  Przygotuj pyszne domowe jogurty za pomocą przystawki Varoma z urządzeniem Thermomix TM6 dzięki funkcji — Fermentacja.
  5. Czy wiesz, że w przystawce Varoma, możesz przygotować ciasto, knedle i bułki na parze? Jednym ze sposobów na wykorzystanie Varomy do czegoś więcej niż tylko gotowania na parze jest użycie naczynia żaroodpornego, które zmieści się do wkładu przystawki Varoma na tyle, aby można było zamknąć pokrywę, co umożliwi prawidłowe gotowanie.
  6. Odcedź warzywa, ziemniaki i makaron — Przystawka Varoma może również używać jako durszlak do odcedzania ugotowanego makaronu, ziemniaków lub warzyw.
  7. Użyj przystawki Varoma jako wirówki do sałaty i innych zielonych liści. Po umyciu sałaty lub innych liściastych warzyw jak np. jarmuż możesz użyć przystawki Varoma z pokrywą, aby usunąć nadmiar wody. Wystarczy dobrze potrząsnąć i gotowe.
Frittata ziemniaczana na Varomie

Thermomix Varoma

Jak widzicie przystawka Varoma kryje w sobie wiele możliwości i zastępuje inne przybory kuchenne. Varoma sprawi również, że gotowanie stanie się przyjemniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny, a czas spędzony na przygotowywaniu posiłków będzie krótszy. Jest to akcesorium, które można nabyć jako samodzielny produkt lub w zestawie z Thermomix TM5 i TM6.

Stacja Thermomix Friend nie zawiera w swoim zestawie tego wkład Varomy, ale można ją dodatkowo dokupić. Klienci Vorwerk są bardzo zadowoleni z możliwości, jakie daje przystawka Varoma i bardzo chętnie z niej korzystaj. Zdecydowanie do największych zalet tego produktu jest jej pojemność i wszechstronność oraz możliwość gotowania trzech dań w jednym. Korzystając równocześnie z naczynia miksującego, koszyczka i wkładu Varomy. Dzięki przystawce Varoma możliwe jest przygotowanie zupy lub sosu w jednym naczyniu równocześnie z warzywami na parze i np. rybą w papilotach. Przystawka Varoma jest niezbędnym narzędziem dla każdego posiadacza Thermomix!

Kurczak po azjatycku na Varomie

Przystawka Varoma przepisy

Varoma — porady i wskazówki, jak wykorzystać przystawkę Varoma nie tylko do gotowania na parze! Znajdziesz również w naszych przepisach na Dietomix.

Pokrywa Varomy Wkład TM5, TM6 i Thermomix Friend

Nowa Varoma ma o 10% większą pojemność dla lepszej wydajności gotowania.

Kompletny zestaw Varoma zawiera:

  • Pokrywa Varomy
  • Wkład Varomy
  • Dolna część Varomy

Dolna część przystawki Varoma i wkład Varomy wykonane są z polipropylenu, a pokrywa przystawki Varoma wykonana jest z poliamidu.

Varoma

Popularne
Przepisy

Klucz do zdrowego życia często wydaje się trudny, ale dzięki platformie Dietomix znajdziesz szybkie i łatwe sposoby na utrzymanie ciała w formie, bez dodatkowego wysiłku w intensywnym trybie życia.Z nami osiągniesz swoje cele i utrzymasz je w długim okresie czasu. Dietomix to najlepszy sposób na dietę z Thermomix!
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Vermezan – wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu