Pieczone ziemniaki

Pieczone ziemniaki jakich jeszcze nigdy nie jadłeś. Zapiekane z serem i doprawione oregano z rozmarynem. Idealny dodatek do każdej rodzinnej niedzieli.
  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Wyglada smakowicie? Ten i wiele innych przepisów możesz odkryć wykupując subskrypcję od Dietomix!

Zobacz więcej

Wskazówki

Jeśli posiadacie nakładkę noża 2.0 można z niej skorzystać i obrać ziemniaki w Thermomix. W przypadku młodych ziemniaków można skorzystać z przepisu nie potrzebna jest nakładka noża. 2.0. Obieranie ziemniaków w Thermomix.

Thermomix posiada teraz dodatkowe akcesorium jakim jest nakładka krojąca z jej pomocą można w szybki sposób pokroić warzywa w cienkie plastry i nie tylko.

Jak korzystać z nakładki krojącej Thermomix?

Włożyć trzpień i pojemnik nakładki krojącej. Umieścić tarczę tnącą stroną 1 (do krojenia) skierowaną do góry. Nałożyć pokrywę nakładki krojącej. Do szerokiej części podajnika wkładać ziemniaki. Używając popychacza, uruchomić Krojenie /Grubo.

W przepisie zamiast wegańskiej śmietany, można użyć również mleko roślinne np. owsiane, czy też normalną śmietanę do zupy 30% w zależności od diety.

Śmietana wegańska z której korzystamy w tym przepisie to Flora można ją kupić np. w carrefour, makro lub sklepach eko czy też zmówić przez interent.

Ziemniaki są ukochaną podstawą w wielu gospodarstwach domowych na całym świecie. Mogą być gotowane, tłuczone, smażone i oczywiście pieczone. Ale czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby ulepszyć swoje pieczone ziemniaki? Jeśli nie, to czas pomyśleć o tym jeszcze raz! Pokażemy Ci, jak pyszne mogą być pieczone ziemniaki, jeśli użyjesz kilku prostych składników i odrobiny wyobraźni.

Powiązane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej