Gołąbki z piekarnika

Gołąbki to jedno z najbardziej tradycyjnych dań w polskiej kuchni, łatwe w przygotowaniu, ale dość czasochłonne.
  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Wyglada smakowicie? Ten i wiele innych przepisów możesz odkryć wykupując subskrypcję od Dietomix!

Zobacz więcej

Wskazówki

Jeśli posiadacie urządzenie Thermomix Friend, można w bardzo łatwy sposób skrócić czas przygotowania gołąbków i przygotować równocześnie ryż i kapustę. Zaoszczędzamy w ten sposób około 30 minut.

Ponieważ w koszyczku gotujemy dużą ilość ryżu na raz, zachęcamy, aby do ugotowania kapusty na parze przystąpić osobno. Nie łączyć gotowania ryżu z kapustą.

Niegotowany ryż o wadze 300 g to blisko 700 g gotowanego ryżu. Jeśli chodzi o gołąbki zawsze wolę lekko twardy ryż gdyż póżniej dodatkowo piecze się on w piekarniku i jeszcze bardziej zmięknie. dlatego tez ryż w przepisie gotuje krócej niż jak wskazane jest na opakowaniu.

Jeśli kapusta nie mieści się do przystawki Varomy, ściągnąć kilka dodatkowych liści i wydrąży więcej głąb.

Sosy do gołąbków: Sos Pomidorowy i Wegański Sos Grzybowy ze śmietanką z nerkowców.

 

Powiązane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne
Przepisy

Klucz do zdrowego życia często wydaje się trudny, ale dzięki platformie Dietomix znajdziesz szybkie i łatwe sposoby na utrzymanie ciała w formie, bez dodatkowego wysiłku w intensywnym trybie życia.Z nami osiągniesz swoje cele i utrzymasz je w długim okresie czasu. Dietomix to najlepszy sposób na dietę z Thermomix!
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Vermezan – wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej