Gotowanie kaszy gryczanej niepalonej w Thermomix

Kasza gryczana niepalona jest idealnym dodatkiem do potraw. Jest łatwa do przygotowania w Thermomix. Ma pyszny, orzechowy smak oraz moc wartości odżywczych
  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Przepis Thermomix

  1. Do naczynia miksującego wlać 1000 g wody, włożyć koszyczek, odważyć do niego kaszę gryczaną niepaloną.
  2. Gotować 12-15 min/100°C/obr. 4

Wskazówki

W przypadku większej porcji powyżej 100 g wydłużyć czas gotowania nawet do 20 minut.

Do ugotowania kaszy gryczanej niepalonej, można również użyć Thermomix Friend, należy wtedy wydłużyć czas gotowania i zmienić funkcję na Varomę: 20-25 min/Varoma/obr. 1. Warto wtedy uprzednio namoczyć kaszę gryczana w wodzie.

Kasza gryczana niepalona to lepszy wybór niż kasza gryczana palona ( poddana wcześniejszej obróbce termicznej). Dzięki temu procesowi staje się bardziej aromatyczna, ale prażenie pozbawia ją wartości odżywczych, a także dodaje goryczy; z tych powodów polecamy sięgać tylko po kaszę gryczaną niepaloną!

Powiązane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne
Przepisy

Klucz do zdrowego życia często wydaje się trudny, ale dzięki platformie Dietomix znajdziesz szybkie i łatwe sposoby na utrzymanie ciała w formie, bez dodatkowego wysiłku w intensywnym trybie życia.Z nami osiągniesz swoje cele i utrzymasz je w długim okresie czasu. Dietomix to najlepszy sposób na dietę z Thermomix!
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Vermezan – wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej