Jajka wielkanocne do koszyczka

Jajka wielkanocne do koszyczka farbowane cebula, domowe pisanki w najtańszej wersji.
  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Przepis Thermomix

  1. Do naczynia miksującego włożyć łupiny z cebuli dodać jajka i wlać wody do przykrycia jajek.
  2. Włączyć funkcję gotowanie jajek w TM6 bardzo twarde.
  3. Ponownie włączyć funkcje gotowanie jajek bardzo twarde.

Wskazówki

Thermomix TM6 – Funkcja gotowania jajek 

Wystarczy wejść do panelu nowych programów i wybrać funkcję gotowanie jajek. Po przyciśnięci programu pokazuje się szczegółowa instrukcja jak gotować. Ponieważ do naczynia miksującego władamy łupiny cebuli i wlewamy więcej wody należy wydłużyć czas gotowania podstawowej funkcji gotowanie jajek i włączyć ją ponownie. Dla uzyskania bardziej głębokiego koloru jajka można pozostawić w wodzie z cebulą. Po wyciągnięciu jajek z wody obsuszyć je i posmarować masłem nabiorą pięknej błyszczącej poświaty.

Jedno jajo kurze waży około 50 g przepis powyżej jest na 6 szt.

Wielkanoc to czas, kiedy tradycja nakazuje ozdabiać domy i przygotowywać koszyczek wielkanocny z najważniejszymi symbolami tego święta. Na czele listy znajdują się jajka, które muszą być nie tylko smaczne, ale i pięknie ozdobione. Jak przygotować jajka wielkanocne w domowej atmosferze, jednocześnie oszczędzając na koszcie?

Jajka cebulowe to jeden z najprostszych, a zarazem najtańszych sposobów na efektowne jajka wielkanocne. Do przygotowania farby potrzebujemy jedynie łuski z cebuli, które możesz zbierać przez kilka dni wykorzystując cebule w innych przepisach. Innym rozwiązanie jest przygotowanie większej ilości smażonej cebulki, która możesz wykorzystać np. do pierogów ruskich.

Następnie łuski z cebuli dodajemy do naczynia miksującego wraz z wodą i jajkami i włączamy funkcję Gotowania jajek. W zależności od cebuli czasami można przedłużyć czas gotowania jajek lub zostawić je wodzie, tak aby nabrały jeszcze głębszego koloru.

Domowe Jajka wielkanocne do koszyczka farbowane cebulą

Wielkanoc to piękne święto, które rządzi się swoimi zwyczajami i tradycjami. Przygotowanie pięknie ozdobionego koszyczka z jajkami jest co roku wielką radością, dlatego warto wykorzystać każdą okazję, aby podjąć się wyzwania i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Farbowanie jajek cebulą to tylko jedna z propozycji, ciekawe kolory można również uzyskać z obierków z buraków lub z dodatku kurkumy do wody. Jednak cebulowe pisanki są moim ulubionym sposobem i tradycją, którą przekazujemy w naszej rodzinie od pokoleń. To również moje wspomnienia z dzieciństwa kiedy farbowałam jajka z mamą i babcią.

Dodatkowo na naszym blogu mamy dla Ciebie przepisy na Zdrowe ciasta Wielkanocne bez cukru i bez glutenu wszystkie o niskim indeksie glikemicznym.

Tags:

Polecane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej