Domowe mleko migdałowe

  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Przepis Thermomix

  1. Migdały blanszowane namoczyć na noc.
  2. Kolejno odcedzić i przepłukać.
  3. Do naczynia miksującego włożyć namoczone migdały blanszowane i wlać letniej filtrowanej wody. Miksować 2 min/obr. 10.
  4. Skosztować i doprawić słodzikiem plus opcjonalnie wanilią. Ponownie zmiksować 10 s/obr. 10.
  5. Przecedzić przez drobne sitko lub gazę i przelać do szklanej zamykanej butelki. Przechowywać w lodówce do maksymalnie 3 dni.

Wskazówki

W przypadku migdałów niełuskanych zalej je wrzącą wodą i pozostaw na 15 minut lub, aż do momentu aż łupina się pomarszczy. Najlepiej jest je zostawić namoczone na noc.

Aby usunąć z orzechów zewnętrzną łupinę, polej je zimną wodą, aby ochłodzić dłonie, a następnie ostrożnie wyciśnij migdał ze skórki, aż wyskoczy na wierzch! Można też wykorzystać Thermomix do drobnego rozdrobnienia i przecięcia łupiny, którą później łatwiej oddzielić od orzecha lub nawet sama odejdzie.  Rozdrobnić 1 – 2 s/ obr. 5.

Z pozostałej masy migdałowej można ponownie zrobić mleko, dolać kolejne 500 g wody filtrowanej i zmiksować, aż do uzyskania już lżejszego mleka migdałowego idealnego np. do smoothie. Jeśli dalej zostanie masa migdałowa można ją wykorzystać do smoothie lub np. owsianki na śniadanie.

Polecane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej