Sensor Thermomix - nowe akcesorium firmy Vorwerk - thermosonda

Thermomix Sensor – Nowe Akcesorium do Urządzenia

Edyta

Dietetyk | Health Coach

Przewodnik i doradca zdrowego stylu życia. Jako licencjonowany Health Coach przez Integrative Nutrition w Nowym Jorku, pomogę Ci wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać.

Może niektórzy z Was zauważyli, że na waszym ukochanym urządzeniu Thermomix pojawiła się nowa aktualizacja. Czy zastanawialiście się, co ona ze sobą niesie? Firma Vorwerk, znana z nieustannego dążenia do innowacji i ulepszania swoich produktów, nie próżnuje. Tym razem zaskakuje nas wprowadzeniem na rynek Thermomix Sensor.

Choć Thermomix TM6 od lat jest cenionym sprzętem w kuchniach na całym świecie, oferującym różnorodne funkcje pomocnika kuchennego zarazem ułatwiającym gotowanie, producent nie spoczywa na laurach. Najnowszym dowodem na to jest wprowadzenie na rynek nowego akcesorium – Thermomix Sensor, cyfrowego termometru do jedzenia. Jakie możliwości daje to narzędzie i dlaczego warto je mieć w swojej kuchni? To małe, ale niezwykle funkcjonalne urządzenie może zrewolucjonizować sposób, w jaki gotujemy.

Subskrypcja Dietomix z dostępem do wszystkich przepisów na Thermomix

Co to jest Sensor Thermomix?

Thermomix Sensor to zaawansowany cyfrowy termometr do jedzenia, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o użytkownikach Thermomix. Dzięki niemu można dokładnie kontrolować temperaturę przygotowywanych potraw, co jest kluczowe w wielu technikach kulinarnej magii, takich jak sous-vide czy przygotowywanie idealnego steka czy też pieczenie idealnych potraw z piekarnika.

Co to jest Termosonda i jaka jest różnica pomiędzy Sensorem Thermomix ?

Termosonda, często określana jako sonda do żywności czy też termometr do mięsa, służy do dokładnego mierzenia temperatury wnętrza potrawy, gwarantując optymalne przygotowanie dania. W przeciwieństwie do niej, czujnik Thermomix posiada zdolność łączenia się z urządzeniem TM6 poprzez technologię Bluetooth, co umożliwia synchronizację z funkcją gotowania z przewodnikiem. Ponadto, czujnik Thermomix został zaprojektowany tak, by świetnie sprawdzał się nie tylko w przypadku mięs i ryb, ale także w płynnych mieszankach oraz ciastach, jak na przykład wypieki czy pieczywo niczym jak z domowej piekarni. Jego innowacyjny silikonowy uchwyt zapewnia bezpieczne użytkowanie, a dodatkowo pełni funkcję jako zaawansowany termometr do różnych rodzajów mięs.

Najpopularniejsze przepisy na Thermomix - Top 10 przepisów na Thermomix na platformie Dietomix

Dlaczego warto mieć czujnik Thermomix?

  1. Dokładność i precyzja: Wiele potraw wymaga ścisłej kontroli temperatury. Zbyt wysoka może zepsuć danie, zbyt niska nie da pożądanego efektu. Thermomix Sensor daje pewność, że temperatura jest dokładnie taka, jakiej potrzebujesz.
  2. Łatwość użycia: Termometr został zaprojektowany tak, aby był intuicyjny w obsłudze. Wystarczy wbić czujnik w potrawę i odczytać temperaturę na wyświetlaczu z poziomu Thermomixa lub aplikacji mobilnej Cooking Center.
  3. Kompatybilność z Thermomix: Akcesorium doskonale współpracuje z urządzeniem Thermomix, co pozwala na jeszcze bardziej zaawansowane gotowanie.
  4. Bezpieczeństwo: Dzięki dokładnemu pomiarowi temperatury masz pewność, że twoje danie jest dobrze ugotowane, co jest szczególnie ważne przy przygotowywaniu mięs czy ryb.

Jak korzystać z Thermomix Sensor?

Użycie termometru jest banalnie proste. Wystarczy włączyć urządzenie i połączyć je za pomocą bluthoot z Thermomix, kolejno wbić czujnik w przygotowywane jedzenie, a na wyświetlaczu zobaczysz dokładny odczyt temperatury. Możesz też ustawić alarm, który powiadomi Cię, gdy temperatura osiągnie pożądaną wartość.

Którego modelu Thermomix mogę używać z sensorem?

Aby w pełni cieszyć się możliwościami czujnika Thermomix dzięki funkcji gotowania z przewodnikiem, niezbędne jest posiadanie modelu Thermomix TM6. Niemniej jednak, dzięki aplikacji mobilnej Cooking Center, czujnik Thermomix może współpracować z każdym modelem urządzenia Thermomix.

Kiedy czujnik Thermomix pojawi się w Polsce ?

Na chwile obecną nie ma podanej dokładnej daty premiery w Polsce, ale jak podają zagraniczne strony internetowe firmy Vorwerk, premiera sensora planowana jest na świecie na pierwszą połowę roku 2024. W Niemczech Sensor Thermomix będzie dostępny u wszystkich przedstawicieli od 6 listopada 2023 r. dla każdego gospodarza prezentacji za dodatkową opłatą. 

Jak kupić sensor Thermomix?

Aktualnie nie możemy tego potwierdzić, że Sensor Thermomix dostępny będzie w sklepie internetowym firmy Vorwer. Prawdopodobnie początkowo będzie on dostępny jako nagroda dla gospodarzy, którzy organizują pokaz urządzenia Thermomix.

Thermomix sensor cena

Na chwilę obecną wciąż oczekujemy na oficjalne komunikaty dotyczące ceny Thermomix Sensor oraz informacji, czy ten produkt będzie dostępny do zakupu dla użytkowników w Polsce. Zachęcamy do śledzenia oficjalnych kanałów informacyjnych firmy Thermomix w celu uzyskania najnowszych aktualizacji na ten temat. Na stronach niemieckich firmy Vorwek znaleźliśmy informację, że Thermomix sensor, będzie dostępny w oficjalnej sprzedaży w cenie 149 euro od lata 2024 r.

wszystkie oryginalne akcesoria do Thermomix firmy Vorwerk - Dietomix

Podsumowanie

Innowacje w świecie kulinarnym nieustannie nas zaskakują, a firma Vorwerk idzie w czołówce tej ewolucji, prezentując nam nowe akcesorium – Thermomix Sensor. Ta nowość nie tylko zwiększa precyzję w gotowaniu, ale też wprowadza element bezpieczeństwa, dając pewność co do właściwego przygotowania naszych ulubionych potraw. Chociaż wciąż czekamy na więcej informacji dotyczących dostępności i ceny tego produktu na polskim rynku jak również informacji o premierze Thermomix TM7. Jesteśmy przekonani o jego potencjalnych korzyściach dla każdego kucharza, zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Mamy nadzieję, że firma Vorwerk uczyni ten produkt łatwo dostępnym, dla szerokiego grona użytkowników pozwalając na dalsze podnoszenie jakości i precyzji naszego domowego gotowania. W przeciwieństwie do innych akcesoriów na Thermomix jakie firma już wyprodukowała jak np. nakładka krojąca czy osłona noża 2.0 z funkcją obierania. Wierzymy, że Thermomix Sensor będzie kolejnym krokiem w ewolucji doskonałego gotowania w naszych domach.

Zobacz również

Artykuły na blogu

Thermomix-TM6-nakładka krojąca-Vorwerk-Dietomix

Plusy i minusy nakładki krojącej Thermomix – abyś mógł dokonać świadomej decyzji zakupu Thermomix, uniwersalne urządzenie kuchenne, które…

Czytaj więcej

Nakładka krojąca Thermomix TM6 – Plusy i minusy

Thermomix 7 na kuchennym blacie z holograficznym wyświetlaczem technologicznym przedstawiającym funkcje urządzenia z AI, otoczony nowoczesnymi meblami kuchennymi w ambientalnym oświetleniu

Era XXI wieku to czas dynamicznego rozwoju technologii, wraz z wprowadzeniem na rynek sztucznej inteligencji, która pojawia się coraz częściej w…

Czytaj więcej

Nowy Thermomix 7, a sztuczna inteligencja AI

Lista top 10 przepisów na Thermomix dla początkujących uzytkowników

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Termomixem, to pewnie zastanawiasz się od czego zacząć i jakie przepisy przygotować. Postanowiłam…

Czytaj więcej

Thermomix top 10 przepisy dla początkujących

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu