Promocyjny baner Thermomix 7 z grafiką przedstawiającą nowoczesną kuchnię i robot kuchenny otoczony hologramem technologii, z napisem 'THERMOMIX 7. Sztuczna Inteligencja', oraz logotypem Dietomix w prawym dolnym rogu

Nowy Thermomix 7, a sztuczna inteligencja AI

Edyta

Dietetyk | Health Coach

Przewodnik i doradca zdrowego stylu życia. Jako licencjonowany Health Coach przez Integrative Nutrition w Nowym Jorku, pomogę Ci wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać.

Era XXI wieku to czas dynamicznego rozwoju technologii, wraz z wprowadzeniem na rynek sztucznej inteligencji, która pojawia się coraz częściej w różnych nowoczesnych produktach. Kiedy myślimy o sztucznej inteligencji, nasze pierwsze skojarzenia to roboty, samochody czy zaawansowane systemy komputerowe. Jednak te skojarzenia mogą niedługo ulec zmianie. Pojawia się bowiem pytanie: czy firma Vorwerk, znana z innowacyjności w dziedzinie kuchennych rozwiązań, sięgnie po najnowocześniejsze technologie i zdecyduje się wprowadzić sztuczną inteligencję do swojego nadchodzącego modelu wielofunkcyjnych robotów kuchennych – Thermomix 7?

Thermomix 7 – jak sztuczna inteligencja może wzbogacić możliwości robotów kuchennych

W erze cyfryzacji, gdzie technologia staje się integralną częścią naszego codziennego życia, nie można nie zastanawiać się, jak nowe innowacje mogą wpłynąć na ewolucję robotów kuchennych. Gdyby firma Vorwerk zdecydowała się wdrożyć sztuczną inteligencję w nadchodzącym modelu Thermomix 7, urządzenie to mógłoby stać się nie tylko narzędziem do podstawowych czynności kuchennych, ale również zaawansowanym asystentem kulinarnym. Taka innowacja pozwoliłaby na analizę preferencji smakowych użytkowników, dostosowywanie przepisów w oparciu o dostępne składniki oraz oferowanie spersonalizowanych propozycji dań. Funkcje takie jak rozpoznawanie głosu czy składników mogłyby uczynić współpracę z Thermomixem bardziej interaktywną, dostosowując proces gotowania do indywidualnych potrzeb kucharza. Oczywiście, to tylko spekulacje dotyczące potencjału, jaki niesie ze sobą integracja AI z robotami kuchennymi, ale bez wątpienia taki krok mógłby znacząco wzbogacić doświadczenia kulinarnych wielu użytkowników.

Kolaż promocyjny Dietomix prezentujący różne ujęcia Thermomix 7 w nowoczesnej kuchni z hologramami technologii AI. W centralnej części kolażu napis: 'Krok w przyszłość: Thermomix 7 zasilany sztuczną inteligencją'. W prawym górnym rogu niebieski prostokąt z napisem: 'Odkryj nowy wymiar gotowania'. Logotyp Dietomix w lewym górnym rogu

Jakie nowe funkcje w przygotowywaniu dań mogły by uwzględniać parametry nowego modelu z AI?

Aktualnie dostępny Thermomix TM6 zaimponował już swoją zdolnością do precyzyjnego gotowania, oferując funkcje takie jak perfekcyjne gotowanie jajek z precyzyjnie kontrolowaną teksturą żółtka. Wykorzystując zaawansowane algorytmy gotowania, ten model umożliwia użytkownikom zoptymalizowanie procesu przyrządzania potraw za dotknięciem ekranu.

Nowy model wyposażony w sztuczną inteligencję, mogłaby pójść o krok dalej, dostarczając funkcji takich jak inteligentne skalowanie przepisów w zależności od liczby osób, automatyczne dostosowywanie się do preferencji smakowych użytkowników, czy nawet proponowanie zdrowych substytutów dla poszczególnych składników. Możliwość analizowania stanu składników w czasie rzeczywistym i dynamiczne dostosowywanie ustawień gotowania w celu maksymalizacji wartości odżywczych i smaku potrawy, to tylko niektóre z przewidywanych innowacji, które mogą zrewolucjonizować interaktywne gotowanie z Thermomixem wyposażonym w AI.

Wprowadzenie kamery do naczynia miksującego

Naczynie miksujące Thermomix TM7 musiało by posiadać wbudowaną kamerę, co otwierałoby to drzwi do szeregu fascynujących możliwości, które mogłyby transformować sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcje z urządzeniem. Przede wszystkim, kamera umożliwiłaby AI na monitorowanie konsystencji i barwy składników w czasie rzeczywistym, co z kolei pozwoliłoby na automatyczne dostosowywanie czasu gotowania, prędkości mieszania lub temperatury w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Ponadto, taka funkcja mogłaby umożliwić identyfikację składników dodawanych do naczynia, proponując przepisy lub modyfikując je w zależności od tego, co aktualnie znajduje się w misie. To nie tylko uczyniłoby przygotowywanie posiłków bardziej intuicyjnym, ale także pozwoliłoby na tworzenie całkowicie nowych receptur na podstawie składników, które użytkownik ma pod ręką.

Inną perspektywiczną funkcją mogłaby być zdolność do prowadzenia użytkownika przez proces przygotowania skomplikowanych potraw z użyciem wizualnych wskazówek, co stanowiłoby ogromną wartość dla osób uczących się gotować. AI, analizując wizualne dane z kamery, mógłby na przykład sugerować moment dodania kolejnego składnika lub korygować technikę mieszania.

Wprowadzenie kamery do naczynia miksującego Thermomix TM7 niesie ze sobą obietnicę kuchni przyszłości, gdzie technologia AI i uczenie maszynowe stają się integralnymi elementami domowego gotowania, ułatwiając i wzbogacając kulinarne doświadczenia użytkowników.

Kolorowy obrazek promujący subskrypcję na platformie 'Dietomix'. Widoczne różnorodne zdrowe potrawy. Na prawej stronie obrazka umieszczono Thermomix z wyświetlaczem oraz ekran komputera i smartfona z interfejsem 'Dietomix'. Na środku wyróżniona informacja '>600 fit przepisów na Thermomix'. Na górze w tle napis 'Dostęp do wszystkich przepisów' oraz duże słowo 'SUBSKRYPCJA' z logo 'Dietomix'. Dol obrazka zdobią pastelowe kółka w różnych kolorach

Sterowanie głosowe urządzenia

Sterowanie głosowe w nowym modelu Thermomix TM7 z AI mógłby stać się kluczową funkcją, znacznie upraszczającą interakcje użytkownika z urządzeniem i umożliwiającą bardziej bezproblemowe doświadczenie kulinarnego tworzenia. Wyobraźmy sobie, że użytkownik może komunikować się ze swoim Thermomixem w naturalny sposób, prosząc o zmianę ustawień prędkości, temperatury czy czasu gotowania, nie przerywając przy tym pracy, którą wykonuje przy kuchennym blacie. “Zwiększ prędkość mieszania”, “ustaw timer na 20 minut” czy “zmniejsz temperaturę” to komendy, które mogłyby być wykonywane bezdotykowo, co jest nie tylko wygodne, ale także higieniczne podczas obchodzenia się z jedzeniem.

Integracja sterowania głosowego z AI może iść jeszcze dalej – dzięki funkcjom uczenia się maszynowego, Thermomix mógłby rozpoznawać głosy poszczególnych członków rodziny i dostosowywać swoje odpowiedzi oraz funkcje do ich preferencji. Na przykład, mógłby zapamiętywać specyficzne polecenia czy preferowane przepisy i sugerować je, kiedy dana osoba zaczyna gotowanie.

W przypadku wystąpienia błędów czy niejasności w komunikacji, AI mógłby również zadawać pytania w celu wyjaśnienia poleceń, zapewniając w ten sposób, że proces gotowania przebiega gładko i bez zakłóceń. Można sobie także wyobrazić system pomocy, który poprzez komendę głosową może przekazywać porady kuchenne lub odpowiadać na pytania związane z gotowaniem, co czyniłoby z Thermomixa TM7 z AI nie tylko urządzenie kuchenne, ale także interaktywnego przewodnika po świecie kulinariów.

Zdjęcie promujące diety na Thermomix przedstawiające uśmiechniętą kobietę z urządzeniem Thermomix na pierwszym planie. W tle widoczne są różnorodne dania przygotowane dzięki Thermomix, w tym warzywa, sałatki i naleśniki. Obok zdjęć potraw umieszczone są bullet points z informacjami o ofercie Dietomix, takimi jak: 'Dożywotni dostęp na Dietomix', 'Kompatybilność z Thermomix', 'Natychmiastowy dostęp', 'Automatyczne listy zakupów', 'Prywatna baza przepisów' oraz 'Diety bez glutenu i cukru o niskim IG'. W dolnej części obrazka znajduje się slogan 'Dostosuj dietę do swoich potrzeb!' oraz dane kontaktowe do Dietomix

Thermomix 7 cena popularnego robota kuchennego z AI

Inwestycja w nowoczesną technologię zawsze niesie za sobą pytania o cenę, a potencjalne wprowadzenie sztucznej inteligencji do modelu Thermomix 7 budzi szczególną ciekawość. Choć firma Vorwerk jeszcze nie ujawniła oficjalnych szczegółów dotyczących ceny, możemy przypuszczać, że włączenie zaawansowanych funkcji AI może wpłynąć na wzrost wartości urządzenia. Z jednej strony, zaawansowane opcje, takie jak sterowanie głosowe, kamera wewnątrz naczynia miksującego i adaptacyjne algorytmy gotowania, są wynikiem intensywnych badań i rozwoju, co naturalnie znajdzie odzwierciedlenie w cenie końcowej. Z drugiej jednak strony, Thermomix już od dawna jest uznawany za inwestycję w jakość i wszechstronność, przekształcającą codzienne gotowanie w efektywny i przyjemny proces. Użytkownicy, którzy cenią sobie innowacyjność i komfort, mogą uznać wyższą cenę za uzasadnioną, biorąc pod uwagę czas i wysiłek, które mogą zaoszczędzić dzięki inteligentnym funkcjom nowego modelu. Ostateczna cena TM7 z AI z pewnością będzie odzwierciedleniem nie tylko kosztów produkcji, ale i wartości, jaką nowy model wniesie do kuchni użytkowników.

Thermomix Tm7 kiedy – dokładna data premiery

W oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenia dotyczące Thermomixa TM7, data premiery pozostaje tajemnicą skrywaną przez Vorwerk. W tej chwili, niemiecki producent nie ujawnił żadnych konkretnych informacji na temat terminu wprowadzenia nowego modelu na rynek, ani też nie zdradził, które nowinki technologiczne zostaną zaimplementowane w najnowszej iteracji ich flagowego robota kuchennego. W świetle tych niepewności, entuzjaści gotowania i technologii mogą jedynie spekulować i wyobrażać sobie, jakie innowacje przyniesie przyszłość, obserwując trendsetterów branży i postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji. Istnieje jednak nadzieja i zrozumiałe oczekiwanie, że Vorwerk, znany z nieustannego podnoszenia poprzeczki w dziedzinie robotów kuchennych, nie zawiedzie i zaprezentuje produkt, który wyznaczy nowe standardy nie tylko w kwestii inteligentnego gotowania, ale również w interakcji z użytkownikiem. Antycypacja wokół TM7 buduje się wokół przekonania, że wprowadzenie AI może zrewolucjonizować kuchnię, oferując unikalne doświadczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników i wyznaczając nowy kierunek dla przyszłych innowacji w branży.

Thermomix friend a sztuczna inteligencja

Z pojawieniem się perspektywy zaimplementowania sztucznej inteligencji (AI) w nowych modelach Thermomixa, jak TM7, naturalnym kierunkiem rozwoju wydaje się być włączenie podobnych rozwiązań do Thermomix Friend – dodatkowego urządzenia zaprojektowanego, by działać w parze z głównym robotem kuchennym. Wprowadzenie AI do Thermomix Friend mogłoby przemienić ten kompaktowy dodatek w jeszcze bardziej wszechstronnego asystenta, zdolnego do nauki i przewidywania potrzeb użytkownika podczas gotowania. Przez synchronizację danych pomiędzy oboma urządzeniami, Thermomix Friend mógłby automatycznie dostosowywać swoje działanie do tego, co dzieje się w głównym robocie – na przykład, przyjmować rolę drugiego naczynia gotującego, gdy TM7 zajmuje się bardziej złożonymi procesami. Zastosowanie AI mogłoby także oznaczać, że Thermomix Friend stanie się bardziej intuicyjny w obsłudze, oferując pomocnicze wskazówki i przypomnienia, czy nawet inicjując własne procesy przygotowania części składników dania, zwiększając efektywność i płynność całego procesu gotowania. Wizja taka nie tylko podnosi wartość obu urządzeń, ale również otwiera nowe horyzonty w zakresie inteligentnego planowania i realizacji kulinarnych projektów.

Zobacz również

Najnowsze artykuły na blogu

Najlepsze sałatki na grilla z przepisami na Thermomix od Dietomix

Długi weekend majowy to idealny czas, aby cieszyć się pysznymi sałatkami na grillu. W tym zestawieniu znajdziesz kilka naszych ulubionych przepisów…

Czytaj więcej

Sałatki na grilla

ciasta wielkanocne Thermomix przepisy Dietomix

Wielkanoc jest tuż za rogiem, a to oznacza, że czas zacząć myśleć o tym, jakie ciasta chcesz upiec! Może w tym roku wypróbujesz jeden z naszych…

Czytaj więcej

Ciasta na Wielkanoc – Thermomix przepisy

Thermomix na raty 0% promocja ograniczona czasowo - Dietomix

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak uproszczenie rutyny kuchennej może wpłynąć na Wasze zdrowie, jakość gotowania i ogólnie na jakość…

Czytaj więcej

Thermomix na raty 0%

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu