Dieta Sirt Faza I
Etap 1

3 Dni każdy 700 kcal
Dieta Sirt to rewolucyjny sposób na utratę wagi i przywrócenie witalności. 3 dniowy jadłospis bazujący na 3 koktajlach i 1 zupie dziennie.

Dieta sirtfood, czyli dieta Adele, polega na zwiększeniu ilości sirtuin w organizmie, czego efektem jest przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej, oraz spowolnienie starzenia się organizmu. Dzięki tej diecie schudniesz i zyskasz 10 lat mniej zachowując zdrowie i wspaniałe samopoczucie.

 

Menu Dieta Sirt Faza I Etap 1

3 dni

Przepisy podstawowe

Faza I Etap 1

Dieta sirt rozpoczyna się 3-dniowym etapem jadłospisu o niskiej kaloryczności nieprzekraczającego 700 kcal dziennie. W tym czasie na diecie sirtfood pijemy 3 koktajle sirtuinowe oraz jemy jeden posiłek, w tej wersji jest to zupa bogata w substancje pobudzające produkcję sirtuin.

Rekomenduje się, aby po koktajle sięgać rano, po południu i wieczorem. Natomiast posiłek stały może być spożywany o dowolnej porze dnia zachowując 2-godzinną przerwę między wypiciem koktajli sirtuinowych. Posiłek nie powinien być spożywany po godzinie 19:00.

Kolejnym etapem diety jest Faza I Etap 2

Więcej informacji na temat diety Sirt, możesz należć w naszym artykule Dieta sirt przepisy, opinie, zasady i czy warto?

Czym wyróżnia się Dieta Sirt Faza I Etap 1?

 • pierwszy etap rozpoczynający  Dietę SIrt w wersji wegetariańskiej
 • 3-dniowy plan dietetyczny
 • 3 smoothie dziennie, bogate w produkty pobudzające produkcję sirtuin
 • 1 zupa dziennie bogata w naturalne probiotyki
 • dieta o niskim indeksie glikemicznym
 • dieta bogata w antyoksydanty
 • bez glutenu, bez żywności przetworzonej
 • przepisy z zawartością:  laktozy w postaci jogurtu lub kefiru w smoothie
 • Rozkład makroskładników: Białko 18%, Tłuszcz 25%, Węglowodany 57%

Dieta sirt to rewolucyjny sposób na utratę wagi i przywrócenie witalności. Podzielona, jest na dwie fazy diety, a na każdą z nich przypadają dwa etapy. Jeśli chodzi o zasady diety najważniejsze jest, aby spożywać dania pobudzające produkcję sirtuin i uwzględnić odpowiednią kaloryczność. Zasady diety sirt kładą nacisk na wdrożenie do jadłospisu konkretnych produktów, a nie na eliminację.

Autorzy diety sirt rekomendują powtarzanie pierwszej fazy w zależności od potrzeb – co kilka miesięcy lub choć raz w roku. Dodatkowo w celu uzyskania lepszych efektów utraty wagi Fazę I przeplata się z Fazą II. A mianowicie po kilku dniach Fazy II, wprowadza się ponownie 1 dzień z 3 koktajlami dziennie. Rozwiązanie to stosowane jest u osób, w celu przyspieszenia metabolizmu i utraty wagi.

Zadaniem diety sirt jest zwiększenie ilości sirtuin w organizmie, czego prawdopodobnym efektem będzie przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej, spowolnienie starzenia się organizmu, jak również zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę.

Zobacz rownież

Artykuły na blogu

Dieta Sirt przepisy.

Dieta sirt jest nowym i unikalnym sposobem, aby schudnąć i uzyskać zdrowie. W artykule omówimy, czym jest dieta sirt, dlaczego warto ją stosować…

Czytaj więcej

Dieta sirt przepisy, opinie, zasady i czy warto?

3 dniowy detoks organizmu thermomix Dietomix

Detoksykacja ciała jest procesem, który obejmuje oczyszczanie i wypłukiwanie toksyn z organizmu. Detoks organizmu stał się coraz bardziej popularną…

Czytaj więcej

3 dniowy Detoks Organizmu

Beautypedia lista produktów dla zdrowia i urody 720 × 720 px

Często myślimy o diecie i urodzie jako o dwóch oddzielnych rzeczach. Przechodzimy na diety, aby schudnąć, a używamy produktów kosmetycznych, aby…

Czytaj więcej

Beautypedia – lista produktów dla zdrowia i urody

Aktywatory sirtuin

Dieta sirt opiera się na żywności bogatej w tak zwane aktywatory sirtuin. Autorzy diety opierają ją na produktach szczególnie bogatych w te substancje. Stworzyli listę 20 najważniejszych produktów, których nie powinno zabraknąć w diecie sirtfood zwanej potocznie dietą Adele.

20 najważniejszych produktów w diecie sirt

 1. Papryka chili
 2. Kasza gryczana niepalona
 3. Kapary
 4. Seler naciowy
 5. Kakao
 6. Kawa
 7. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia
 8. Zielona herbata i macha
 9. Jarmuż
 10. Rukola
 11. Lubczyk
 12. Daktyle
 13. Natka pietruszki
 14. Czerwona cykoria
 15. Czerwona cebula
 16. Czerwone wino
 17. Soja
 18. Truskawki
 19. Kurkuma
 20. Orzechy włoskie
Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej