Wegańskie Congee na białym ryżu – Zupa ryżowa

Jak zrobić congee w Thermomix. W chińskim jedzeniu chodzi przede wszystkim o smaki i zdrowie. W tradycyjnej medycynie chińskiej jest często zalecany.
  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Wyglada smakowicie? Ten i wiele innych przepisów możesz odkryć wykupując subskrypcję od Dietomix!

Zobacz więcej

Wskazówki

Kluczem do tego przepisu jest poprawna objętość ryżu do bulionu, w stosunku 1: 3.

Maksymalna porcja do przygotowania to porcja z przepisu dla 6 osób.

Congee z brązowego ryżu wyśmienicie smakuje na drugi dzień, lecz do jego odgrzania należy dodać bulionu lub wody, gdyż z czasem staje się on gęstszy.  Congee można również wykorzystać jako przystawka do dania głównego, z czasem gęstnieje i przyjmuje formę risotto.

Congee podawać z ulubionymi ziołami np. szczypiorek, kolendra, cebulka dymka, pietruszka. Dodatkowo można wykorzystać pesto z pietruszki w 30 sekund , jajka czy zielony groszek.

Powiązane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne
Przepisy

Klucz do zdrowego życia często wydaje się trudny, ale dzięki platformie Dietomix znajdziesz szybkie i łatwe sposoby na utrzymanie ciała w formie, bez dodatkowego wysiłku w intensywnym trybie życia.Z nami osiągniesz swoje cele i utrzymasz je w długim okresie czasu. Dietomix to najlepszy sposób na dietę z Thermomix!
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Vermezan – wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej