Sałatka z tuńczykiem i jajkiem

Sałatka z tuńczykiem i jajkiem, szybkie danie na pożywny lunch do pracy.
  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Wyglada smakowicie? Ten i wiele innych przepisów możesz odkryć wykupując subskrypcję od Dietomix!

Zobacz więcej

Wskazówki

Czas gotowania jajek, zależy od preferowanej konsystencji:

  • 10 min bardzo miękkie (żółtko płynne, białko ścięte)
  • 11 min miękkie (żółtko płynne, białko twarde)
  • 12 min miękkie (żółtko płynne)
  • 13 min twarde (żółtko i białko ścięte)
  •  14 min bardzo twarde

Jak jeszcze można ugotować ziemniaki w Thermomix:

Pomimo iż w naszych wyliczeniach podany jest średni indeks glikemiczny, to jeśli ugotujecie i schłodzicie ziemniaki przez 12 godzin, będzie on niski.

Ziemniaki są podstawą wielu diet i świetnym źródłem węglowodanów. Ale czy wiesz, że indeks glikemiczny ziemniaków ugotowanych i schłodzonych w lodówce przez 12 godzin spada do poziomu 54? Oznacza to, że ziemniaki są teraz lepszą opcją dla osób z cukrzycą, które muszą obserwować spożycie węglowodanów.

Korzyści płynące z chłodzenia ziemniaków po ugotowaniu
Kiedy ziemniaki są gotowane, a następnie schładzane przez 12 godzin lub więcej w lodówce przed spożyciem, ich indeks glikemiczny znacznie spada ze względu na zmiany w ich strukturze spowodowane szybkim schłodzeniem po ugotowaniu. Chłodzenie zmniejsza również zawartość wody i zwiększa zawartość skrobi opornej – oba te czynniki ułatwiają organizmowi powolne trawienie w czasie, a nie wszystko na raz, jak w przypadku większości innych źródeł węglowodanów.

Smaczna sałatka łącząca tuńczyka, jajko i ziemniaki idealna na każdą kieszeń. To danie ma wszystkie elementy satysfakcjonującego posiłku – białko z tuńczykai jajek, węglowodany z ziemniaków i zdrowe tłuszcze z oliwy z oliwek.

Ta sałatka z jajkiem tuńczyka i ziemniakami to łatwe do zrobienia danie, które zachwyca swoja prostotą, a zarazem bogactwem smaku i wartości odżywczych w każdy kęsie! Nie tylko stanowi doskonałe danie główne na lunch lub kolację, ale również jest smaczną przystawką, gdy jest podawana do grillowanych mięs lub pieczonych warzyw. Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się delektować tą sałatką z jajkiem z tuńczyka i ziemniakami, nie zawiedziesz się jej pyszną kombinacją smaków!

Powiązane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne
Przepisy

Klucz do zdrowego życia często wydaje się trudny, ale dzięki platformie Dietomix znajdziesz szybkie i łatwe sposoby na utrzymanie ciała w formie, bez dodatkowego wysiłku w intensywnym trybie życia.Z nami osiągniesz swoje cele i utrzymasz je w długim okresie czasu. Dietomix to najlepszy sposób na dietę z Thermomix!
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Vermezan – wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej