Saganaki z krewetkami i fetą

Saganaki to tradycyjne danie typowe dla greckich wysp. Smakuje wyśmienicie i jest idealne na letnie przyjęcia!
  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Wyglada smakowicie? Ten i wiele innych przepisów możesz odkryć wykupując subskrypcję od Dietomix!

Zobacz więcej

Wskazówki

Aby obrać krewetki:

  1. Za pomocą nożyczek odetnij wąsy krewetek.
  2. Pozostawiając górną i dolną muszlę na miejscu, usuń środkowe kawałki muszli. Ma to na celu utrzymanie głowy i ogona na miejscu. Jeśli usuniesz górną i dolną skorupę, odpadną.
  3. Aby usunąć małą czarną próżkę, weź wykałaczkę i nakłuj krewetkę tuż pod jej głową. Spróbuj bardzo delikatnie wyciągnąć początkowy czubek tej próżności. Następnie chwyć czubek próżno palcami i ostrożnie wyciągnij. Wszystko wyjdzie w jednym kawałku. Tylko upewnij się, że ciągniesz w górę w kierunku głowy i bardzo powoli.
  4. Krewetki opłukać zimną wodą, odcedzić w sitku, a następnie doprawić odrobiną soli i pieprzu, choć nie za dużo, bo ser feta jest dość słony.

Wybierz białe części z cebulki dymki, jeśli nie jesteś na diecie keto można ja również zastąpić zwykłą cebula i rozdrobnić razem z czosnkiem.

W zależności od pomidorów, jeśli sos wychodzi zbyt rzadki w pkt. 4 można go dodatkowo odparować. Wystarczy ponownie gotować 10 min/ 100C/ obr. Wsteczne 1.

Powiązane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej