Lava cake

Rozpieść swoje kubki smakowe bogatą, roztopioną erupcją czekoladowej rozkoszy podczas delektowania się pysznością, jaką jest lava cake!!!
  • Poziom trudności
  • Przygotowanie
  • Czas całkowity
  • Liczba porcji

Wyglada smakowicie? Ten i wiele innych przepisów możesz odkryć wykupując subskrypcję od Dietomix!

Zobacz więcej

Wskazówki

Do przygotowania tego wspaniałego czekoladowego deseru przydatne są dwa naczynia miksujące. Jeśli macie tylko jedno naczynie miksujące zachęcam, aby czekoladę roztopić w piekarniku lub na patelni i połączyć z masłem intensywnie mieszając. Natomiast jajka z ksylitolem utrzeć wykorzystując Thermomix.

Czas pieczenia należy odpowiednio dobrać do piekarnika i foremek z których korzystacie. Jest to dość indywidualna sprawa jak również preferencje. Niektórzy wolą czekoladę bardziej płynną inni ściętą.

Deser ten należy jeść natychmiast po przygotowaniu. Pozostawiając go na dłużej w foremce czekolada będzie się bardziej ścinać. 

Jak poprawnie założyć motylek aby nie spadał z ostrzy noża?

  1. Nałożyć motylek od góry na naczynie miksujące i obrócić go w odwrotnym kierunku do wybranego kierunku obrotów noża miksującego. Zahaczyć o dolne norze.
  2. Sprawdzić, czy motylek jest zaczepiony i nie można go wyciągnąć prosto do góry.

Lava cake czyli inaczej fondant czekoladowy to deser światowej sławy. Lava cake to kuszący czekoladowy przysmak, który szturmem podbił świat deserów – jego roztopiony czekoladowy środek, lepka konsystencja i nieodparty smak sprawiły, że stał się międzynarodowym fenomenem. Deser ten jest międzynarodowym przysmakiem, który zapewnia niebiańskie wykończenie każdego posiłku.

Powiązane Diety

Nasze plany żywieniowe są opracowywane przez dietetyka klinicznego i coacha zdrowia z certyfikatem Integrative Nutrision w Nowym Jorku. Diety bazujące na naszych autorskich przepisach skrojonych na Thermomix, do każdego planu zrobiona jest lista zakupów i menu, aby ułatwić przygotowanie.

Popularne przepisy

Poznaj kolekcję przepisów na Thermomix
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu

Odkryj

Wszystkie diety

Dieta na Thermomix z Dietomix to rozwiązanie dla osób chcących zdrowo gotować bez poświęcania na to zbyt dużo czasu. Gotowanie z Thermomix jeszcze nigdy nie było tak inspirujące i zdrowe!
Zobacz więcej