Jak spakować Thermomix na wakacje Thermomix tryb transportu

Jak spakować Thermomix na wakacje -Thermomix tryb transportu

Edyta

Dietetyk | Health Coach

Przewodnik i doradca zdrowego stylu życia. Jako licencjonowany Health Coach przez Integrative Nutrition w Nowym Jorku, pomogę Ci wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać.

Thermomix jest wspaniałym urządzeniem, które warto mieć w swojej kuchni, ale co zrobić, gdy chcemy go zabrać ze sobą na wakacje? Thermomix tryb transportu – wskazówki i porady, abyś mogła go zabrać ze sobą, wszędzie gdzie tylko chcesz! Jak przewozić bezpiecznie Thermomix?

Oto kilka wskazówek dotyczących transportu urządzenia Thermomix:

 1. Idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w torbę Thermomix.
 2. Do naczynia miksującego włożyć koszyczek, nałożyć przykrywkę
 3. *Ustawić tryb transportu, aby naczynie miksujące i pokrywa były zabezpieczone za pomocą ramion blokujących.
 4. Odepnij Thermomix od prądu i włóż kabel do zasilania w otworze w Thermomix
 5. *Do torby włożyć Thermomix
 6. Kopystkę umieścić w torbie z Thermomix
 7. Do górnej części torby włożyć Varomę z pozostałymi częściami

Jak włączyć tryb transportu Thermomix i zabezpieczyć naczynie miksujące?

 • Włącz Thermomix
 • Wejdź w Ustawienia 
 • Wybierz Tryb Transportu 
 • Kliknij Włącz
* Aby zapobiec przesuwaniu się urządzenia lub jego uszkodzeniu podczas transportu należy go dokładnie włożyć do otworów w wyściółce torby. Zabezpieczone zostają w ten sposób nóżki, w których jest waga.
* Pamiętaj, aby postawić Thermomix tak, aby stał pionowo do góry w czasie transportu.

Jak przewieść Thermomix w samolocie?

Jeśli zabierasz Thermomix w podróż samolotem, pamiętaj, aby wyciągnąć noże i spakować je do bagażu głównego. Należy zabrać Thermomix jako bagaż podręczny, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń. Sprawdź dodatkowo dozwolone wymiary bagażu podręcznego (carry on), często różnią się one minimalnie wymiarami pomiędzy przewoźnikami. Jednak w większości komercyjnych linii lotniczych jego wymiary są dozwolone jako torba podręczna.

Jak bezpiecznie przewozić urządzenie Thermomix

Pamiętając o tych wskazówkach, będziesz mógł bezpiecznie przewozić urządzenie Thermomix, a naczynie miksujące i pokrywa będą zablokowane ramionami. Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz! Twój Thermomix będzie tam gdzie Ty. Więc śmiało planuj podróż.

naczynie miksujące

Na co zwrócić uwagę biorąc Thermomix na camping

Pakując urządzenie Thermomix na camping, należy pamiętać o kilku rzeczach. Warto jest do niego wziąść stolik i listwy przedłużające z bezpiecznikami, aby móc ustawić sobie Thermomix w wybranym miejscu.

Jeśli masz Thermomix Friend, zdecydowanie warto zabrać go ze sobą. Jest on idealny do odgrzewania posiłków na campingu, a drugie naczynie miksujące zawsze się przyda choćby nawet na zimną lemoniadę, kawę mrożoną czy deser.

Jak podróżować z Thermomix

Zalety zabierania Thermomix na wakacje

Zabranie Thermomix na wakacje ma wiele zalet. Po pierwsze, jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zamiast jeść na mieście, możesz przygotowywać własne posiłki ze świeżych składników.

Możesz również mieć pewność, że odżywiasz się zdrowo podczas wakacji, co może być trudne do osiągnięcia podczas podróży.

Samodzielne gotowanie pozwala nam kontrolować ilość cukru i soli, oraz rodzaj używanego tłuszczu.

Thermomix jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy zdrowotne, takie jak alergia pokarmowa czy nietolerancja glutenu.

Gotowanie w urządzeniu Thermomix to oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki Thermomix można przygotować szybko i łatwo pyszne posiłki ze świeżych składników, a także ugotować większe ilości.

https://dietomix.pl/dieta-na-thermomix/

Wady zabierania Thermomix na wakacje

Pomimo wielu zalet, Thermomix ma pewne wady, które należy brać pod uwagę przed jego zabraniem ze sobą na wakacje.

Thermomix jest dość duży i ciężki, dlatego też nie jest łatwy do transportu i zajmuje miejsce w samochodzie.

Kolejną wadą Thermomix jest to, że potrzebuje on stałego dopływu energii, więc musisz mieć ze sobą przedłużacz, aby podłączyć go do gniazdka na campingu.

Wakacje z Thermomix samolotem

Jeśli tak jak ja wybierasz się na dłuższą podróż do Europy i lecisz samolotem warto również rozważyć możliwość wysłania Thermomix, korzystając z serwisu Furgonetka. Mają najbardziej atrakcyjne ceny z możliwością wykupienia pełnego ubezpieczenia na transport urządzenia.

Wymiary paczki i waga Thermomix w oryginalnym pudełku:

 • szerokość: 39 cm,
 • głębokość: 39 cm,
 • wysokość: 54,5 cm.
 • waga do 12 kg

Wnioski

Podsumowując, Thermomix to świetne urządzenie, które ma wiele zalet, ale należy pamiętać o jego wadach. Zdecydowanie warto, jest go ze sobą zabrać na wakacje, jeśli masz odpowiednie miejsce i warunki, a dodatkowo lubisz domowe jedzenie i chcesz poświęcić czas na jego przygotowanie.

jak najlepiej jest myc Thermomixa, wskazówki i tipy Dietomix

>>> Czytaj więcejMycie i konwersacja Thermomix

Sprawdź również >>>>Kiedy będzie nowy Thermoimx TM7

Popularne
Przepisy

Klucz do zdrowego życia często wydaje się trudny, ale dzięki platformie Dietomix znajdziesz szybkie i łatwe sposoby na utrzymanie ciała w formie, bez dodatkowego wysiłku w intensywnym trybie życia.Z nami osiągniesz swoje cele i utrzymasz je w długim okresie czasu. Dietomix to najlepszy sposób na dietę z Thermomix!
vermezan wegański parmezan Thermomix przepisy

Vermezan – wegański parmezan

Czekoladowe kulki mocy Thermomix Dietomix

Czekoladowe kulki mocy

furikake thermomix

Furikake: Japońska przyprawa do ryżu